Столичні підприємства ВПК потрібно відроджувати. І Київ повинен всіляко цьому сприяти. Про це заявив лідер "Удару" Віталій Кличко під час зустрічі з колективом столичного Радіозаводу.
"Я дуже радий знову сюди прийти. Більше 20 років тут не був. А колись перед армією я тут працював у 415 цеху. Отримав професію слюсаря-інструментальника", - зазначив Віталій Кличко.
Він оглянув цеха і музей заводу, відвідав своє колишнє робоче місце, поспілкувався з працівниками і керівництвом заводу.
Кличко також зустрівся з директорами підприємств ВПК Києва, серед яких заводи "Артем", "Арсенал", "Електроприлад", "Київський завод автоматики імені Петровського", "Елміз", "Будшляхмаш".
"Я хотів би вибудувати стосунки з кожним киянином, тим більше з великими підприємствами, на яких працює велика кількість людей. Ці підприємства потрібно відроджувати й давати можливість їм розвиватися, щоби створювалися робочі місця, щоби зростало виробництво й економіка в цілому. Не секрет, що відкати, корупційні схеми убивають малий і середній бізнес та державні підприємства. Вони розкрадаються, банкрутуються з однією метою - і це не відродження виробництва, а захоплення приміщень і землі, яка в Києві дорога", - наголосив Віталій Кличко.
Він закликав присутніх керівників підприємств долучатися до команди "Удару" та надавати свої пропозиції щодо розвитку їхніх заводів. І запевнив, що нова столична влада всіляко сприятиме їх реалізації.
У свою чергу директори підприємств відзначили, що їхня продукція залишається конкурентною, але водночас 98% складають замовлення іноземних держав. Вони поскаржилися лідеру "Удару" на непрозорість у проведенні тендерів і надмірний податковий тиск, а також небажання центральної та місцевої влади виходити на діалог. Крім того, керівники заводів наголошували на необхідності закріпити землю за підприємствами, при цьому висловивши готовність зменшити земельні площі.
"Наше ключове завдання - зруйнувати корупцію. Всі тендери повинні бути відкритими. І нам потрібно повернути Києву податок на доходи фізичних осіб, який вилучається зі столиці. А це 8 млрд грн щороку - гроші, які можна було б спрямувати на ремонт доріг, будівництво, розвиток інфраструктури", - зазначив Кличко.
Разом з Кличком радіозавод відвідав екс-Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.
"Я багато років жив у Києві, призивався в армію тут неподалік, на ДВРЗ. Я не тільки люблю Україну й вірю в неї і в її людей. Тут живуть найпрацьовитіші, найталановитіші, найсправедливіші люди, яких я зустрічав. У Києва величезній потенціал. Це одне з найкращих міст світу. І те, що Кличко не пішов одразу в Президенти, а вирішив балотуватися на мера, означає, що в політику він прийшов всерйоз і надовго. Я дуже поважаю вибір Кличка і переконаний, що він буде успішним мером Києва", - зазначив Саакашвілі.