Експерт допускає, що опалювальний сезон почнеться вчасно
Мер Києва Віталій Кличко повинен звернутися до уряду з ініціативою про перерозподіл коштів, виділених для погашення заборгованості по субсидіях перед комунальними підприємствами. Таку думку висловила координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко, передає "Апостроф".
"Очевидно, що ініціатива повинна бути від київського міського голови, насамперед для того, щоб ще раз переглянути обсяг субсидій, щоб цих коштів було достатньо", - заявила вона.
За словами Бойко, недофінансування погашення заборгованості перед комунальними підприємствами в Києві негативно позначиться на підготовці до опалювального сезону.
Експерт не виключає, що столиця недоотримала кошти через те, що КМДА могла подати занижені показники в уряд.
"Чому так пройшов перерозподіл, я не знаю, для мене це загадка, цим займається Міністерство соціальної політики, Міністерство фінансів, а головне, облдержадміністрації. Як так сталося, я до кінця не розумію цього процесу в тому, що області в принципі повинні були подавати бюджетний запит або місто, саме Київ, наприклад недоподав, чи це вже відбулося зменшення на рівні Міністерства фінансів, у мене немає такої інформації", - заявила Бойко.
Разом з тим, за її словами, Мінфін досі не визначив ціну на газ, яка повинна бути зазначена в договорі між газорозподільними підприємствами і теплокомуненерго, в даному випадку "Київенерго" для забезпечення життєдіяльності міста.
"Так як існують ці штрафи та пені, плюс не відома до сьогоднішнього дня ціна на газ, договір, наскільки я розумію, не укладено. Є ризик, що він не буде укладений. Тому можливо, що затягнеться початок опалювального сезону, і він відбудеться не вчасно, принаймні, такий ризик є", - додала експерт.
Бойко також нагадала, що визначення ціни на газ впливає і на переговори з МВФ.
Як відомо, Кабмін розпорядженням 558-р від 18 серпня перерозподілив кошти, які повинні були бути направлені на погашення боргів з оплати комунальних послуг через механізм субсидій. Зокрема, Києву суму зменшили на 1,5 млрд грн, а Київській, Полтавській, Херсонській областям сумарно збільшили на 1,8 млрд грн.