ua en ru

У КВУ розповіли, скільки нардепів змінили фракції в парламенті

У КВУ розповіли, скільки нардепів змінили фракції в парламенті Фото: Верховна Рада (president.gov.ua)

За три роки кожен 12-ий народний депутат змінив фракцію чи групу

У Комитеті виборців України (КВУ) розповіли, скільки народних депутатів восьмого скликання за три роки змінили у Верховній Раді приналежність до фракції або депутатської групи. Про це повідомляє прес-служба КВУ.

Так, за три роки кожен 12-ий народний депутат змінив фракцію чи групу, до якої увійшов за результатами виборів до Верховної Ради 2014 року.

"Загалом 36 чинних народних депутатів змінили політичні сили. Із них 26 добровільно перейшли в іншу фракцію чи групу і ще 10 були змушені покинути політсилу після того, як їх виключили із її складу", - йдеться у повідомленні КВУ.

У розрізі партій найбільше змінився склад групи "Воля Народу" - її залишили 8 народних обранців (42%) із 19-ти. Серед них - Олександр Онищенко та Володимир Литвин, котрі наразі є позафракційними.

На другій сходинці - "Самопоміч", початковий склад якої змінився на 22%, котру покинули 7 нардепів із 32-х. Усі депутати були виключені із політичної сили після голосувань за окремі закони. Серед них - Ганна Гопко, яка стала позафракційною, та Ірина Суслова, котра увійшла до "Блоку Петра Порошенка".

Фракція Партії чинного президента України, "Блок Петра Порошенка" змінилася на 10% - зі 146 депутатів її покинули 14 обранців народу. Серед них Орест Барна, котрий був виключений зі складу рішенням фракції після інцидентом з Арсенієм Яценюком, проте згодом все ж повернувся до складу. Також фракція виключила зі свого складу Борислава Розенблата.

"Радикальна партія Олега Ляшка" у парламенті змінилася на 5% - її покинув Сергій Мельничук, котрий перейшов до "Волі народу", проте і з неї згодом вийшов та став позафракційним.

Склад фракції ВО "Батьківщина" залишила перший номер у списку Надія Савченко - вона стала позафракційною.

КВУ зазначає, що, відповідно до ст. 81 Конституції України, невходження народного депутата України, обраного від політичної партії, до складу депутатської фракції цієї політичної партії або виходу народного депутата України із складу такої фракції є підставою для дострокового припинення його повноважень.

Нагадаємо, раніше в КВУ повідомили, що 188 народних депутатів пропустили половину голосувань Верховної Ради України за три роки.