Китаю та Індії необхідно розгорнути програми фіскального стимулювання, щоб їхні економіки не постраждали через інтенсифікацію європейської боргової кризи, вважає директор азіатсько-тихоокеанського департаменту МВФ Ануп Сингх, передає канал "Росія 24".
"Ми сильно стурбовані ризиком зараження азіатських країн через подальше погіршення умов на глобальному ринку Якщо спад світової економіки продовжиться, то ми вважаємо, що більшості з них слід застосувати заходи підтримки", - сказав він.
На думку експерта, через проблеми в Європі темпи зростання світового ВВП може знизиться на 2%. "Особливо вразливі економіки, орієнтовані на експорт у розвинуті країни... Однак, у азіатських країн є достатньо простору для маневру у фіскальній і монетарній сферах", - вважає аналітик.
У той же час, за словами Сінгха, Китаю не загрожує різке уповільнення економіки, але все ж країна зіткнеться з певними труднощами. "Їх можна уникнути, якщо вдатися до заходів підтримки, які повинні включати в себе зменшення податкового тягаря і зниження ключових ставок", - зазначив він.
Цикл пом'якшення монетарної політики в Азії вже розпочався. На останніх засіданнях центробанки Малайзії, Новій Зеландії і Таїланду знизили ключові ставки, щоб захистити свої економіки від зовнішніх шоків. Резервний банк Індії 24 січня знизив резервні вимоги для банків з 6 до 5,5%.
Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання світової економіки в поточному році до 3,3%.