ua en ru

Китайський та індійський ринки більш привабливі, ніж російський, - експерти.

Китайський та індійський ринки зараз є більш привабливими для західних компаній, аніж російський. Таку думку висловив президент міжнародної аудиторсько-консалтингової мережі Crowe Horwath International Френк Арфорд в ході конференції в Санкт-Петербурзі, передає Deutsche Welle.

За його словами, це пов'язано з тим, що в цих країнах відзначаються вищі темпи економічного зростання, а також з тим, що там помітно більший попит на товари повсякденного попиту, які поставляються із західних країн, і, нарешті, ці країни сам виробляють конкурентноздатну побутову техніку. При цьому Ф.Арфорд уточнив, що в Росії темпи зростання ВВП все-таки вищі, ніж в Західній Європі та США. Окрім нафти і газу, найбільш перспективною галуззю для діяльності західних компаній в Росії Ф.Арфорд вважає ринок нерухомості.

У свою чергу, регіональний директор Crowe Horwath International по Європі, Близькому Сходу і Африці Бернард Деломеньї відзначив, що основною перешкодою і для російських інвестицій в західну економіку є недолік прозорості фінансових потоків. При цьому Б.Деломеньї підкреслив, що найбільшою мірою це відноситься до інвестицій приватних осіб, особливо в сектор нерухомості - тоді як капіталовкладення більшості російських компаній сумнівів, як правило, не викликають. В той же час він нагадав, що коли концерн General Motors вибирав в Європі інвестора для компанії Saab, у якості кандидатів розглядалися російська і голландська компанії. У результаті перемогли голландці, тому що походження їх капіталів не викликало сумнівів. Б.Деломеньї підкреслив, що проти російських інвесторів як таких на Заході немає упереджень, але для підвищення довіри до себе їм слід було б залучати до співпраці міжнародні аудиторські компанії.

Він також відзначив, що у російських компаній є дуже хороші шанси зареєструватися на міжнародних біржах, зокрема на Люксембурзькій і Нью-Йоркській. "Єдине, що вони повинні зробити, це виконати всі вимоги, що пред'являються до учасників біржі, і знайти інвесторів, що особливо актуально в період рецесії", - підкреслив Б.Деломеньї. За словами експертів, найважливіша вимога полягає в тому, щоб вся фінансова звітність і аудит складалися відповідно до міжнародних стандартів.

Зі свого боку, гендиректор аудиторсько- консультаційної групи "РБС" Ігор Пікан також погодився з тим, що за інвестиційною привабливістю Росія "поки з крупним рахунком програє Бразилії, Індії, Китаю та низці інших країн". Він відзначив, що західні компанії, як правило, користуються не офіційними даними про інвестиційну привабливість, а уважно вивчають досвід тих, хто вже мав справу з тією або іншою країною. І.Пікан підкреслив, що західні партнери часто не можуть зрозуміти інвестиційні ризики в Росії і складне, із їхньої точки зору, законодавство в області капіталовкладень. "Наші переваги - наявність великих запасів сировини і дешевої робочої сили хорошої кваліфікації", - визнав І.Пікан. На його думку, перелом в свідомості західних компаній щодо можливостей співпраці з Росією відбудеться лише після реальних дій російських політиків і бізнесменів з поліпшення інвестиційного клімату в країні.