Падіння пов'язують із занепокоєнням інвесторів з приводу подальших дій влади КНР
Китайський фондовий ринок після того, як значно зміцнився в кінці минулого тижня, у понеділок, 31 серпня, відновив падіння. На думку експертів, падіння пов'язане зі стурбованістю інвесторів з приводу подальших дій влади КНР, повідомляє Bloomberg.
За повідомленням видання, індекс Шанхайської біржі, який на максимумі опускався на 3,7%, став лідером падіння. Так, до моменту закриття торгів спад становив 0,82%.
Як наголошується, за останні дві сесії Shanghai Composite зріс майже на 10%. Таке зростання відбулося на тлі інтервенцій, що влада країни провела на ринку акцій. За повідомленням джерел видання, з їх допомогою керівництво Китаю має намір домогтися стабілізації фондового ринку перед військовим парадом з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни 3 вересня.
Повідомляється також, що волатильність китайського ринку лякає інвесторів, які насилу намагаються передбачити дії Китаю з підтримки економіки.
"Існує дуже багато плутанини навколо покупок акцій фондами, які пов'язані з державою. Інформація розкривається дуже обмежена, тому неможливо зрозуміти, що вони (влада Китаю) роблять насправді", - пояснив трейдер Shenwan Hongyuan Group Co. в Шанхаї Джеррі Альфонсо.
Разом з тим, ослаблення ринку пов'язується з побоюваннями з приводу заходів щодо його підтримки і The Financial Times, яке напередодні писало про наміри влади Китаю відмовитися від інтервенцій на ринку акцій. Як альтернативу цьому, повідомлялося, що керівництво країни має намір "знайти і покарати винних у дестабілізації ринку".
За підрахунками The Financial Times, що належить державі інвестиційні фонди та фінансові установи витратили близько 200 млрд дол. на підтримку ринку, який впав на 37% з середини червня.
Також спрогнозував обвал китайського фондового ринку на 35% ще минулого тижня Bank of America, експерти якого вказали, що інвестори знову почнуть позбуватися акцій, як тільки відчують, що уряд припиняє прямі інтервенції.
У Bank of America назвали ще одну причину спаду - переоціненість акцій з урахуванням сповільнення економіки.
Також повідомляється, що ряд аналітиків звертав увагу на невірні офіційні дані. Зокрема, на початку серпня Bloomberg опитав 11 економістів, медіанна оцінка яких каже, що ВВП Китаю в першому півріччі зріс на 6,3%, разом з тим, офіційні дані називають цифру 7%.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що фондовий ринок Китаю в четвер, 27 серпня, повернувся до зростання.