Китайська Ralls подає в суд на Обаму через втручання в її бізнес
Компанія Ralls, що знаходиться в США і належить китайським підприємцям, збирається подати в суд на Президента США Барака Обаму. Глава Білого дому минулого тижня під приводом загрози національній безпеці спеціальним розпорядженням заборонив будівництво вітряків близько військово-морськоЇ тренувальної бази в штаті Орегон. Це перше за 22 роки рішення Президента США заблокувати іноземну угоду і перша спроба компанії судитися з ним.
Зареєстрована в США приватна компанія Ralls подасть у суд на Обаму, вважаючи його розпорядження зупинити проект незаконним. "Президент не може знаходитися поза законом, навіть якщо порушені питання національної безпеки", - цитує The Financial Times одного з учасників процесу. Сторона буде домагатися скасування постанови або грошової компенсації.
У березні Ralls купила у грецької Terna чотири вітряні електростанції. Однак у квітні в ВМС США заявили, що один з вітряків заважає проведенню льотних навчань. Компанія перенесла установку і почала обговорювати з військовими суму компенсації. У червні в справу втрутився комітет ПІІ в США (CFIUS), який через два місяці розслідування ухвалив перенести всі побудовані установки і заборонив продаж обладнання третій стороні. Ralls підрахувала, що заборона на будівництво обійдеться їй у 25 млн дол., і вирішила оскаржити рішення CFIUS в суді. На бік Ralls став навіть уряд, дозволивши продовжити попередні будівельні роботи. Але 28 вересня Президент США спеціальним розпорядженням заборонив будівництво, зобов'язавши компанію протягом найближчих 14 днів розібрати всі будівлі і вивезти обладнання, а потім протягом 90 днів продати всі чотири ділянки, відведені під вітропарк. Президент також дозволив правоохоронним органам допитувати співробітників Ralls і перевіряти всі внутрішні документи компанії. Це стало першим подібним втручанням Президента в справи китайського бізнесу з 1990 р., коли Джордж Буш-старший заблокував придбання виробника космічного устаткування Mamco Manufacturing китайською владою.
У Ralls вважають, що претензії США неправомірні і свідчать про протекціоністську політику країни, спрямовану проти Китаю (засновники Ralls також є топ-менеджерами китайського виробника будівельної техніки Sany). У тому ж районі розташовані вітряні млини, які належать компаніям Німеччини і Данії, проти них жодних розслідувань не проводиться. "До покупки до грецьких власників цих вітряків не було ніяких питань", - цитує China Daily представника Sany Чжоу Ціна.