Відповідне рішення, як повідомили сьогодні у прес-службі НАК, було прийнято китайською стороною 25 серпня
Кошти за кредитною угодою від 25 грудня 2012 року між НАК "Нафтогаз України" і Державним банком розвитку КНР обсягом 3,65 млрд доларів будуть доступні до використання до 25 грудня 2017 року. Відповідне рішення було прийнято китайською стороною 25 серпня в ході протокольного засідання підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва комісії зі співробітництва між урядами України та КНР, повідомили сьогодні у прес-службі "Нафтогазу".
Як зазначається, продовження терміну доступності кредиту дозволить Україні не втратити можливість користування "довгими" і конкурентними за ціною засобами для модернізації енергетичної галузі і має бути достатнім для узгодження єдиної позиції щодо використання цих коштів між усіма українськими відомствами.
У минулому році "Нафтогаз України" подав до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) чотири інвестиційні пропозиції в рамках даної кредитної лінії для оцінки їхньоъ економічної ефективності та внесення до Державного реєстру. Зокрема, це проект модернізації систем індивідуального опалення в приватних будинках малозабезпечених споживачів, два проекти з будівництва теплоелектростанцій в м.Києві та Львівській області, а також закупівля бурового та допоміжного обладнання для збільшення видобутку газу ВАТ "Укргазвидобування".
У червні 2016 українська національна енергокомпанія звернулася до Держбанку розвитку КНР із проханням подовжити термін доступності кредитних коштів.
За інформацією прес-служби НАК, "Нафтогаз" чекав на отримання попереднього узгодження проектів від китайської сторони в ході засідання підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва між Україною та КНР минулого тижня. Втім, з огляду на зміну позиції Міненерго, яке відкликало свій лист-погодження проектів "Нафтогазу", на рівні українських міністерств не було вироблено узгодженої позиції, і питання узгодження проектів було виключено з порядку денного засідання.
"Для України кредитна угода з Державним банком розвитку КНР є найбільшим доступним джерелом фінансування проектів з енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів, що імпортуються. На сьогодні ці кошти також є конкурентними за вартісю порівняно з іншими можливими джерелами фінансування подібних проектів у таких обсягах", - наголосили в "Нафтогазі".
Нагадаємо, в липні Китай збільшив термін подачі "Нафтогазом" інвестпроектів по кредиту на 3,7 млрд доларів.