Китай вітає російсько-американські домовленості щодо Сирії
Китай вітає досягнення домовленостей між Росією і США з сирійського питання. Напередодні успішно для Москви завершилися переговори між главою МЗС РФ Сергієм Лавровим і держсекретарем США Джоном Керрі.
"Ця угода дозволить зняти напруженість у Сирії", - заявив представник МЗС Китаю в ході зустрічі з французьким міністром закордонних справ Лораном Фабіусом.
Раніше Москва і Вашингтон представили план по ліквідації запасів хімічної зброї у Сирії до середини 2014 р. Все це буде реалізовано в рамках Конвенції про заборону хімічної зброї, до якої приєднався Дамаск. Напередодні генсек ООН Пан Гі Мун офіційно підтвердив, що Сирія приєдналася до угоди.
Президент США Барак Обама вже прокоментував останні дії сирійської влади. Глава держави назвав приєднання Сирії до конвенції "важливим кроком", але додав, що Дамаску ще багато що належить зробити для виконання взятих на себе зобов'язань.
Проте, над Сирією, як і раніше, висить загроза військової операції за застосування хімічної зброї проти цивільного населення. Жертвами атаки в передмісті Дамаску в кінці серпня стали більше 350 осіб. "Ми повинні зберегти мир, вільні від страху хімічної зброї для наших дітей", - підкреслив Обама, повертаючись до тих трагічних подій.
Єдиною стороною, яка виявилася незадоволена укладеною між Лавровим і Керрі угодою, стали сирійські повстанці. За словами голови вищої військової ради "Вільної армії Сирії" генерала Саліма Ідріса, цей крок був зроблений Росією лише для того, щоб "виграти час" для офіційного Дамаску.
Як повідомлялося раніше, в результаті гаданої хімічної атаки в Східній Гуті під Дамаском 21 серпня 2013 р. загинули сотні мирних жителів. Розвідка США практично не сумнівається, що хімічна зброя була застосована військами Асада. З цією версією погоджуються всі провідні країни Заходу. В той же час сирійська влада стверджує, що хімзброю застосували бунтівники.
Кажучи про плани по передачі хімічної зброї під міжнародний контроль, Президент Сирії Башар Асад зазначив, що якби не було російської ініціативи, Сирія було б украй складно рухатися у напрямі підписання угоди про видачу хімічної зброї.