ua en ru

Китай планує інвестувати в атомну енергетику Великобританії 24 млрд дол

Китай незабаром може отримати контроль над найбільшою британською АЕС. Дві китайські державні корпорації разом із західними фірмами готові вкласти в новий інфраструктурний проект 24 млрд дол., повідомляє "Росія-24" з посиланням на Reuters.

Китай, у якого найбільші валютні резерви (3,3 трлн дол.), проникає на європейський енергетичний ринок, скуповуючи акції інфраструктурних компаній Європи. Зокрема британської Thames Water і португальської EDP, що надають комунальні послуги.

У планах британського уряду - швидкий запуск атомних електростанцій. Але зростаючі витрати виробництва та уповільнення зростання світової економіки не дозволяє в короткі терміни знайти західних девелоперів, охочих вкласти мільярди доларів в нові проекти.

Німецькі комунальні компанії RWE і E.ON під тиском уряду Німеччини прийняли рішення про повну відмову від ядерної енергетики, оголосивши в березні про продаж АЕС Horizon, куди обидві компанії планували інвестувати 15 млрд фунтів стерлінгів (24 млрд дол.) для будівництва двох атомних електростанцій в Олдбері і Уелфі загальною потужністю 6 гігават.

На місце німецьких компаній прийшли французька Areva і Westinghouse ("дочка" Toshiba), які шукають партнерів в особі китайських корпорацій, здатних вкластися в проект. Westinghouse об'єдналася з державною корпорацією КНР Power Technology Corporation, а Areva веде переговори з China Guangdong Nuclear Power Holding Co.

Джерела Reuters також називають ще одного ймовірного кандидата - японську Hitachi. У самій компанії ніяк не коментують ситуацію.

Британія намагається залучити інвесторів для реформування ринку електроенергії. Преференції, за задумом реформаторів, будуть віддані виробникам з низьким рівнем викиду вуглекислого газу. Атомна енергетика - одна з таких галузей.

Раніше міністр енергетики Великобританії Чарльз Хендрі назвав Олдбэри і Уелфі найпривабливішими місцями в Європі для інвестицій в атомну електроенергію.

Варто відзначити, що бажання інвестувати в британську енергетику висловив і російський "Росатом".

Нагадаємо, на початку червня Пекін зняв мораторій на проведення наукових досліджень у сфері атомної енергетики.

RWE