Такий висновок міститься у звіті "Зростання Китаю в області штучного інтеллекта"
Китай володіє достатніми ресурсами, щоб створити економічну модель, засновану на штучному інтелекті і машинному навчанні. Відповідний висновок міститься у звіті "Зростання Китаю в області штучного інтелекту", підготовленому Goldman Sachs, передає телеканал CNBC.
Зокрема, у Goldman Sachs очікують, що ШІ стане пріоритетом для держави, і що в Китаї буде проводитися політика з підтримки та розвитку цієї сфери як на регіональному, так і на національному рівні. Також збільшиться фінансування розробок технологій ШІ.
Відзначається, що для досягнення прогресу в цій сфері Пекіну необхідно володіти фахівцями, інформацією, інфраструктурою і обчислювальними потужностями. У Goldman Sachs вважають, що Китай вже виконав три умови: у нього є кадри, дані і інфраструктура. Китайські компанії наслідують приклад IT-гігантів США і відкривають дослідні центри, компанії також пропонують співробітникам зарплати, які можна порівняти з американськими структурами.
Зазначено, що великі IT-компанії Китаю створили власні онлайн-екосистеми, які все більше стають частиною повсякденного життя населення країни.
"Китай генерує 13% цифрової інформації всієї планети. Ми очікуємо, що до 2020 року, у міру того як економіка Китаю буде ставати найбільшою у світі, цей показник зросте до 20-25%", - підкреслили в Goldman Sachs.
Також повідомляється, що ефективність алгоритмів ШІ залежить від обчислювальної потужності. Так, Китай сильно залежить від іноземних постачальників процесорів, але держава домоглася "надихаючого прогресу" в розвитку виробництва напівпровідників всередині країни. У банку очікують, що залежність від іноземних постачальників буде скорочуватися.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд впевнений, що економіка Китаю цього року зросте на 6,7% з огляду на політичну підтримки і активних інвестицій.