Китай повинен підвищити темпи фінансових реформ в найближчі місяці, щоб підтримати економічне зростання. Про це повідомило рейтингове агентство Moody's Investor Services, передає Reuters.
Агентство прогнозує, що друга за величиною економіка світу буде рости на 7,5% в рік з 2012 по 2014 рр.
Прогноз настільки стабільного зростання означає, що Китай навряд чи очікує жорстка посадка або різке уповільнення, відзначило агентство, але попередило, що часи легкого зростання для найбільш швидко зростаючої великої економіки світу залишилися в минулому.
Щоб знизити неефективність, необхідно провести складні фінансові реформи, які забезпечать простір для системи, більш орієнтованої на ринок, вважає Moody's. В той же час, у Китаю більше немає тієї свободи дій для підтримки зростання в період непередбачених спадів.
"Без додаткових цінових ринкових сигналів, що визначають ефективний розподіл капіталу і поліпшують конкуруюче надання послуг, темпи економічного зростання Китаю, ймовірно, будуть сповільнюватися швидше, ніж в іншому випадку", - говориться в доповіді Moody's.
Необхідно підвищити ринкову конкуренцію, поліпшити законодавство, яке підвищить визначеність і прозорість майбутніх правил і рішень, а також зробити величезні державні компанії Китаю більш ефективними, вважає агентство.
І, хоча всі ці зміни відкриють нові джерела зростання, ця дорога не буде спокійною.
Програма стимулів вартістю 4 трлн юанів, яку здійснив Пекін чотири роки тому, призвела до стрімкого зростання боргу місцевих урядів Китаю і швидкого розширення його банків. Це означає, що країна більше не зможе віддаватися "кредитним загулам", якщо економіка знову потрапить у скрутне становище.
Найбільшою небезпекою для банків стала колишня кредитна надмірність, повідомило агентство, зазначивши, що обсяг загальних банківських активів Китаю подвоївся за останні чотири роки. Це зробило їх уразливими по відношенню до галузей промисловості, які зараз страждають від надвиробництва.
Читайте також: ВВП Китаю до 2025 р. досягне 38 трлн дол., - Frost & Sullivan
Загальні активи в банківській системі Китаю зараз становлять 240% ВВП країни - 113,3 трлн юанів (18,2 трлн дол.). Це значно вище, ніж у будь-якої іншої великої економіки, що розвивається.
В результаті, Moody's вирішило, що якість банківських активів буде негативною в наступні 12-18 місяців, незважаючи на те, що оцінило прогноз для банківської системи на цей же період як "стабільний".
На думку Moody's, стабілізація економічного зростання Китаю зупинила підвищення частки поганих банківських кредитів, і немає вказівок на те, що якість активів значно погіршиться в найближчі місяці.