Китай дав зрозуміти, що не збирається надавати Україні додаткову фінансову допомогу. Питання про можливості нових кредитів Україні було задано сьогодні на брифінгу в Міністерстві закордонних справ КНР, однак офіційний представник відомства Хун Лей пішов від прямої відповіді, зазначає Reuters.
3 грудня 2013 р. з державним візитом у Китай прибув Президент України Віктор Янукович. Українські ЗМІ пишуть, що Янукович приїхав "просити нових кредитів" - понад 10 млрд дол., які вже були надані Києву з минулого року.
"В ході візиту Президента України) лідери двох країн обміняються вичерпними думками з питань взаємного інтересу", - сказав Хун Лей, не зачіпаючи тему грошей.
Поїздка Януковича до Китаю під час масових протестів і політичної кризи на батьківщині викликала у експертів неоднозначну реакцію. Ряд аналітиків назвали це рішення ризикованим, так як ситуація всередині країни залишається вкрай напруженою. Інші спостерігачі висловили думку, що, прибувши в Китай в розпал масових виступів опозиції, український Президент хотів показати, що Росія і Євросоюз - не єдині партнери Києва, між якими доводиться лавірувати.
У минулому році Китай позичив Україні 3 млрд дол. на розвиток сільського господарства і 3,7 млрд дол. - на проект у сфері енергетики. Крім того, у вересні 2013 р. Експортно-імпортний банк Китаю погодився виділити 3 млрд дол. на відновлення систем зрошення на Україні.
Державний візит Януковича в КНР, що запланований на 3-6 грудня 2013 р. Сьогодні Президент України оглянув експозицію Музею теракотової армії імператора Цинь Шихуан-ді в м. Сіань, ознайомився з роботою Сианьской авіаційної індустріальної корпорації (AVIC) і зустрівся з головою уряду провінції Шеньсі.