Лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко зареєстрував у Печерському суді заяву про взяття на поруки екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, повідомляє прес-служба партії.
Зокрема, в тексті зазначено, що виносячи вказану постанову суд мотивував, що Тимошенко порушує порядок судового засідання, на 10 хвилин запізнилася у судове засідання 5 серпня 2011 р., перешкоджає встановленню істини у справі, зокрема перешкоджає допиту свідків.
"У той же час, мені відомо, що Тимошенко ні разу не порушила обмеження щодо залишення місця свого проживання, за півтора місяці слухання справи не пропустила жодного з 19 судових засідань, готує та подає докази, визначилася зі своїми свідками і подала відповідне клопотання до суду, у судовому засіданні бере участь у обговоренні процесуальних питань, що явно свідчить про її сприяння у встановлені істини у справі", - говориться в заяві .
Як зазначається в заяві, міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 р., пунктом 1 статті 9 визначає, що кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність; ніхто не може бути підданий свавільному арешту чи триманню під вартою; ніхто не може бути позбавлений волі інакше як на підставах і відповідно до процедури, які встановлені законом.
Згідно пункту 1 статті 5 Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р., кожен має право на свободу та особисту недоторканність; нікого не може бути позбавлено свободи, крім випадків та відповідно до процедури, яка встановлена законом.
Право на свободу й особисту недоторканність є одним із найбільш значущих прав людини. Частиною 2 ст. 29 Конституції України передбачено, що ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.
"При вирішенні питань, пов'язаних із обранням запобіжного заходу у вигляді взяття під варту з урахуванням міжнародної практики та позиції Верховного Суду України, суди мають дотримуватись вимог ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і ст. 14 КПК, відповідно до яких обмеження права особи на свободу й особисту недоторканність можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою законом процедурою.
У той же час вважаю, що при винесенні постанови від 5 серпня 2011 р. суддею не дотримано вимог КПК України. Крім того, згідно зі ст.ст. 149, 152 КПК України одним із видів запобіжного заходу є особиста порука - письмове зобов'язання осіб, про те що вони ручаються за належну поведінку та явку підсудного", - зазначається в заяві.
"Відповідно до вказаних статей висловлюю письмову згоду про взяття підсудної Тимошенко на свої поруки, ручаюся за її належну поведінку та явку підсудної за викликом суду і зобов'язуюся при необхідності доставити її в суд на першу про те вимогу", - зазначається в документі.