Київрада поширила медичну реформу на всі райони міста
Київрада затвердила ряд рішень, якими дозволила поширення медичної реформи на всі райони міста. Відтепер в місті поліклініки перестануть існувати як юридичні особи, натомість в кожному районі вони будуть юридично об'єднані в єдині діагностичні центри.
"Модель передбачає, що вся діагностична база буде об'єднана в один клініко-діагностичний центр в кожному районі. Це не означає, що це обладнання буде завозитись в одне місце, це означає, що юридично ця діагностична служба буде оформлена в одну юридичну особу", - пояснює директор департаменту охорони здоров'я КМДА Віталій Мохорєв.
Він додав, що реформа не передбачає скорочення працівників медичної сфери, просто статус деяких начальників буде понижений у зв'язку з реструктуризацією.
За його словами, в кожному районі після створення єдиного діагностичного центру кожен мешканець цього району зможе отримати діагностичні процедури в будь якій лікувальній установі району, незалежно від того закріплений цей пацієнт за конкретною поліклінікою чи ні. Він також додав, що протягом двох років в Києві буде додатково створено 15 амбулаторій.
Крім того, всі працівники первинної ланки медичної допомоги зможуть отримувати підвищену заробітну плату.
"Ці кошти передбачені від початку року, якраз вони чекали на те рішення, яке було ухвалено щойно, вони передбачені для нашого регіону для міста Києва пілотного регіону. На цей рік у нас ці кошти передбачені у повному об'ємі, єдине, що ми не могли виплачувати, тому що ця система може працювати згідно нормативних документів тільки в створених центрах первинної медико-санітарної допомоги. Після реєстрації цього рішення відразу ж на наступний місяць лікарі можуть отримувати ці кошти, вони фізично є", - повідомив Мохорєв. За його словами, поширити програму на інші райони міста можна буде протягом двох місяців.
Голова постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики Алла Шлапак додає, що лікарі в усіх районах мають отримувати однакову заробітну платню.
Вона підкреслила, що до 10 вересня кожен киянин має написати заяву на обслуговування до того чи іншого лікаря.
"До 10 вересня кожен киянин має обов'язково написати заяву на обслуговування до того чи іншого лікаря, тому що формується бюджет на наступний рік. Сьогодні лікар отримує не ставку, а він отримує за кількість прикріпленого населення і за якість здоров'я прикріпленого населення", - зазначила Шлапак.
Читайте також: В Україні до 2014 р. необхідно завершити становлення амбулаторій сімейної медицини, - Янукович