Київрада ліквідувала через борги підприємство, яке стежило за станом грунту в Києві
Київрада ухвалила рішення про ліквідацію через борги ПАТ "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт" (СУППР). Про це повідомляє "Комерсант-Україна".
Повідомляється, що акціонування СУППР було проведено у 2007 році, при цьому близько 30% акцій залишилися у власності міста. Однак замість очікуваного прибутку підприємство стало швидко нарощувати борги. Наприклад, воно не змогло своєчасно розрахуватися за кредити, залучені в Укргазбанку на закупівлю обладнання. Так, з 30 млн грн боргу перед банком лише близько 17 млн грн становлять власне позику, а інша сума - це відсотки за кредитом і штрафи. Загальна сума боргів ПАТ СУППР станом на 2012 рік досягала приблизно 50 млн грн.
У 2008 році будівлю підприємства за адресою Інженерний провулок, 4а було виставлено на торги керівництвом Київської міської держадміністрації. Однією з умов продажу був переїзд СУППР в інше "зручне для роботи приміщення". Проте в травні минулого року Печерський районний суд Києва постановив, що законним власником будівлі є компанія "Арсеналстройинвест". 20 червня 2012 року представники компанії силовим шляхом захопили приміщення. Діяльність СУППР виявилася паралізованою. Незважаючи на всі спроби, міській владі не вдалося повернути будівлю, оскільки з'ясувалося, що приватизаційні документи підприємства знаходилися в автомобілі голови комісії Київради з питань приватизації, депутата Петра Іванова (блок Черновецького), який невідомі викрали у нього в 2010 році. У підсумку 1 листопада 2012 року рішенням Київради було створено КП СУППР. Його директором був призначений Микола Семенишин. У відношенні ПАТ СУППР розпочато процедуру банкрутства, однак досі обидва підприємства знаходяться на території старої бази на вул. Богуславський узвіз, 5, що створює додаткові незручності. "Тут неможливо нормально працювати,- розповів співробітник підприємства.- Сподіваємося, що тепер всі фінансові і майнові проблеми будуть вирішені, і ми почнемо повноцінну роботу".
Втім, активіст організації "Збережи старий Київ" Ігор Луценко скептично відноситься до діяльності підприємства. "СУППР слід звернути серйозну увагу на ряд ділянок на схилах Дніпра від монумента Батьківщина-мати до Європейської площі. Однак немає гарантії того, що комунальне підприємство буде працювати дійсно в інтересах Києва, оскільки відомі кілька випадків, коли воно використовувалося в інтересах приватних забудовників та корумпованих чиновників. Тобто спочатку починалися нібито спеціальні роботи, які потім переростали в будівництво",- сказав Луценко.