ua en ru

Кияни націлилися на квартири і будинки з ремонтом

Значна частка квартир на вторинному ринку житла столиці в третьому кварталі 2014 року була придбана жителями східних областей, розповіли «Вістям» учасники ринку. Оскільки основним бажанням таких покупців було як можна швидше в'їхати в обраному житло, краще продавалися квартири з ремонтом.

Значна частка квартир на вторинному ринку житла столиці в третьому кварталі 2014 року була придбана жителями східних областей, розповіли «Вістям» учасники ринку. Оскільки основним бажанням таких покупців було як можна швидше в'їхати в обраному житло, краще продавалися квартири з ремонтом.

Частка квартир, куплених у Києві нашими співвітчизниками з східних областей, експертами оцінюється від 15 до 40% залежно від сегмента. «Купують ті, хто встиг продати квартири там і поспішав вкладати готівку в нові «квадрати», - прокоментувала «Вістям» ситуацію незалежний експерт ринку нерухомості Ірина Луханіна. При цьому частіше обирали саме бюджетне житло, переважно в новобудовах, але з обов'язковим ремонтом і меблями, щоб відразу оселитися.
Як виявилося, столичне житло до 35 тис. у.е. сьогодні можна виявити в масивах на межі Києва та області: район Святошина, Жулян, Вишгородський масив, Чайки. «Брали одно-двокімнатні квартири до 55 тисяч. у.е., часом навіть «пачками»: однокімнатну плюс двокімнатну або двокімнатну і трикімнатну. Селилися сім'ї з дітьми», - каже Луханіна.

Будинок з джакузі, квартира з меблями

У бізнес-класі частка покупок у донеччан була ще вище - до 60%. Цікавилися і квартирами і будинками. За містом вибирали в основному будинку по 180-250 кв. м ціною 1,8-2 тис. у.е. за кв. м. в напрямках Старо - і Новообуховские траси, Одеському (Лісники, Чабани) та Житомирському (Гореничі).

З обов'язкових вимог до будинку - наявність басейну на ділянці або хоча б можливість його в подальшому побудувати. Багато також шукали будови обнесені високими парканами.

Якщо ж вибір був зроблений на користь міської квартири, то це була трьох-чотирикімнатна квартира на Печерську (Драгомирова, Щорса), 115-150 кв. м від 450 до 600 тис. у.е. І теж після ремонту, з меблями або хоча б з вбудованою кухнею та з усією необхідною технікою.

За ремонт платити не хочуть

На думку фахівців, такий перекіс у бік квартир з ремонтом і меблями пояснюється не тільки тим, що значну частку попиту формують вимушені переселенці, яким потрібно десь жити прямо зараз, але і специфічними умовами на ринку. Як виявилося, житло в доларовому еквіваленті за останні місяці подешевшала, а ціни на ремонт не знизилися, а подекуди навіть зросли.

«За півроку середня ціна "квадрата" на вторинному ринку подешевшала в доларовому еквіваленті на 15%, до 1230.е. Вартість послуг ремонтників частіше номінується в гривні, вона залишилася на рівні 2013 року. Але ціни імпортних матеріалів, вбудованої техніки, меблів безпосередньо залежать від долара або євро, значить, у гривні подорожчали значно», - пояснив «Вістям» фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький. Тобто квартиру в столиці можна купити за 40 тис. у.е., але щоб привести її у житловий стан доведеться вкласти ще стільки ж. Тому покупці воліють заплатити трохи дорожче за житло у хорошому стані, не потребує великих потім інвестицій в облаштування.

Чекають розморожування грошей

Експерти відзначають колосальний відкладений попит. «Як тільки люди отримають доступ до їх замороженому капіталу на Донбасі (зможуть продати свої квартири і бізнес), ми побачимо вал покупок. Але, чесно кажучи, не знаю, як ринок відреагує на такий тиск на тлі загального падіння доходів у населення», - зізнався нам президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Сергій Злидень. Може бути, як різке підвищення попиту, а значить, цін на вторинне житло, так і потужне інвестування нових проектів, що зводяться у передмісті за сучасним технологіям, а значить, в кілька разів дешевше існуючих.

Джерело: SV Development