Для укриття жителів Києва від обстрілів, бомбардувань і надзвичайних ситуацій в столиці створена мережа укриттів. У Київській міській державній адміністрації (КМДА) створили інтерактивну карту укриттів і розробили інструкцію, як діяти.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт КМДА.
Для укриття від обстрілів та надзвичайних ситуацій у Києві створено фонд захисних споруд. У нього входять підземний простір метрополітену і паркінгів, підвали житлових будинків та інші споруди під землею.
У квітні КМДА поновила інтерактивну карту укриттів. На ній вказані адреси підземних укриттів, телефони дільничних адміністрацій, тип сховищ та відповідальна компанія.
Організації та власники цих об'єктів у разі необхідності зобов'язані забезпечити населенню вільний доступ до укриття.
Головний спосіб оповіщення жителів Києва про виникнення надзвичайної ситуації або загрози обстрілу - передача повідомлення по радіо і телебаченню, а також за допомогою автомобілів з гучномовцями. Крім того, в столиці в екстремальних випадках включають сирени.
Запам'ятайте! Сирени і переривчасті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони "УВАГА ВСІМ!".
Почувши такий сигнал необхідно включити радіо або телевізор і прослухати повідомлення управління з надзвичайних ситуацій. Воно містить інформацію про подію, а також території, де воно сталося.
Після цього слід бути готовим до будь-якого розвитку подій. В першу чергу потрібно зібрати документи, оскільки їх можуть перевіряти на блок-постах і контрольно-пропускних пунктах.
Нагадаємо, наступного тижня у Києві перевірять працездатність систем оповіщення із включенням сирен.