Колегія Рахункової палати України розглянула результати аудиту ефективності використання субвенцій державного бюджету, виділених місцевим бюджетам на здійснення капітальних видатків за об'єктами сфери охорони здоров'я. За висновком аудиторів, Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації у 2012 р. не забезпечили в повній мірі ефективного використання виділених фінансових ресурсів та своєчасного введення в експлуатацію придбаного за ці кошти медичного обладнання і автотранспорту, тоді як рівень матеріально-технічного оснащення більшості комунальних медичних закладів є недостатнім, повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Із відкритих у 2012 р. асигнувань за чотирма субвенціями у сумі 1,4 млрд грн освоєно лише 77% (в кінці 2012 р. до державного бюджету повернено 330,2 млн грн). Причини цього аудитори вбачають, зокрема, у неналежному управлінні коштами субвенцій розпорядниками на місцях.
Крім того, у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській областях і м. Києві не були підготовлені приміщення лікувальних закладів з причини недостатності спрямування на їхню реконструкцію та капітальний ремонт коштів субвенції, виділеної на соціально-економічний розвиток. В результаті частина обладнання (в т.ч. томографів, рентгенапаратів, ультразвукових діагностичних приладів), отриманого в рахунок зазначених субвенцій, тривалий час не використовується.
Оскільки в Києві у 2012 р. не були створені у запланованій кількості центри первинної медико-санітарної допомоги (рішення КМДА прийнято лише у квітні 2013 р.), то медобладнання (70 % від загальної кількості) та легкові автомобілі спеціального призначення, придбані у минулому році за кошти субвенції на підтримку реформування системи охорони здоров'я, до жовтня 2013 р. не експлуатувалися.
В такій ситуації суттєво гальмується впровадження сучасних медичних технологій профілактики, діагностики та лікування хвороб, не досягається відповідна якість послуг, що надаються населенню комунальними закладами охорони здоров'я, йдеться у повідомленні.