КМДА: Питання забудови центру столиці повинна контролювати Київська містобудівна рада
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов пропонує окремим рішенням Київради закріпити за Київською містобудівною радою функцію обов'язкового контролю за будівництвом, яке буде проводитися в центральній частині міста. Про це він заявив на сьогоднішній зустрічі з архітекторами столиці, передає кореспондент РБК-Україна.
"Роль містобудівної ради. Я думаю, можна не чекати, коли відбудуться якісь зміни (у законодавстві). З Олександром Михайловичем (Бригінцем - депутатом Київради з фракції БЮТБ) давайте порадимося, як з депутатом. Давайте на засідання міської ради ми підготуємо пропозиції, визначимо функції не тільки рекомендаційного, а ще й... обов'язкового рішення для прийняття може бути не всіх рішень з містобудування, але пов'язаних з центральною частиною міста, з набережної міста, з акваторією Дніпра і так далі. Потрібно визначити тут особливу роль містобудівної ради в вирішенні важливих архітектурних проектів, які ми найближчим часом точно будемо в великій кількості розглядати", - сказав Попов.
Попов упевнений, що це потрібно як самим архітекторам, так і владі, "щоб розуміти, що ми приймаємо рішення, в майбутньому, безпомилково".
"У нас немає права на вчинення будь-яких помилок", - сказав Попов.
Крім того, він пропонує посилити повноваження головного архітектора столиці та наповнити райадміністрації архітекторами.
"Що стосується ролі архітектора... Моя особиста позиція - головний архітектор це мер міста в питаннях розвитку міста з точки зору містобудування. Його думка має бути заснована на його професіоналізмі, на думці громадськості, які фахівці в цій думці. І, звичайно ж, він повинен приймати рішення і за них відповідати. У нас сьогодні ця функція теж знівельована на практиці і це теж потрібно відновити", - сказав Попов.
Він повідомив, що вже доручив нинішньому головному архітекторові столиці Сергію Целовальнику і районним адміністраціям серйозно підсилити кадровий склад райадміністрацій Києва, "тому що у нас 1/3 працюючих в районних адміністраціях та в архітектурі взагалі ніякого відношення до архітектури за освітою не мають. Це неправильний підхід", - сказав Попов.