КМДА: У Києві запущено в експлуатацію новий каналізаційний колектор
У Києві запущено в експлуатацію новий каналізаційний колектор від насосної станції ж/м Святошин до Чумаківського самопливного колектора, повідомляє прес-служба КМДА.
"Заміна каналізаційної мережі - це робота, якої на поверхні не видно, однак вона не менш важлива, аніж будівництво доріг чи мостів. Цього року нам вдалося виділити 200 млн грн і завдяки цьому наростити ремонтні потужності на 60%, а відтак вводимо в експлуатацію 11,5 км підземних мереж. Уже наступного року, враховуючи актуальність проблеми, у нас запланована дуже велика програма, вона передбачає збільшення каналізаційних мереж і водогонів на 20 км. Удвічі зросте й фінансування", - розповів голова КМДА Олександр Попов під час запуску колектора.
Це один із трьох колекторів "Новосвятошинської" напірної станції, збудований ще у 1963 р. Він обслуговує Святошинський район, селище Коцюбинське та місто Ірпінь. Відновлювальні роботи на цьому об'єкті розпочалися у 2005 р. через зношеність труб. Сьогодні його повністю відновлено, а це - більше 6 км мереж. Старі труби замінили на більш сучасні із зовнішньою та внутрішньою ізоляцією, завтовшки у 1 тис. мм. Завдяки цьому суттєво зменшилась інтенсивність зношення колектора, а його пропускна спроможність зросла удвічі. Зараз це понад 1 тис. 420 літрів на секунду.
Замовником робіт виступило Головне управління капітального будівництва Київської міської державної адміністрації, генпідрядник - ТОВ "Концерн "Київпідземшляхбуд".
Завдання нового колектора - забезпечити надійне функціонування каналізаційних мереж Святошинського району згідно програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва.
"Лише вчора Київрада ухвалила стратегію розвитку міста, а вже сьогодні ми на повну її реалізовуємо. Ефективність каналізаційних мереж - це безумовна складова добробуту киян. Приємно, що ці роботи для міста уже 75 років виконує Київпідземшляхбуд. Думаю, ми повинні поставити питання ще й про виробництво власних труб. Сьогодні найсучасніші технології нам доводиться купувати в Європі, наприклад в Польщі. Хоча, думаю, у Києва достатньо власного потенціалу для такого виробництва. Ми вивчимо ситуацію, з'ясуємо, яке з наших підприємств спроможне налагодити виробництво труб. Тоді у нас буде повний цикл пов'язаний з роботою саме наших київських виробників", - сказав голова КМДА.
Зазначимо, значна частина колектора збудована відкритим способом з використанням щитових лінійних кріплень. Також використовувалися мікротунелювання та метод щитової проходки. Загалом збудовано 65 камер та оглядових колодязів, встановлено 25 засувок.