Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Мазурчак завіряє, що приватизації Київського зоопарку або його перенесення не буде. Про це він сказав сьогодні журналістам під час представлення слона Хораса у Київському зоопарку, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ніколи зоопарк не буде переданий ні до яких приватних рук. Зоопарк завжди залишатиметься комунальним і на цьому місці. Нікуди не переводитиметься", - сказав Мазурчак. Що стосується останнього рішення Київради про будівництво за гроші інвестора на території зоопарку океанаріуму, то він пояснив, що "це буде спільною власністю зоопарку і цього спонсора, або, скажімо, партнера".
"Це суть публічно-приватного партнерства. Ніякої передачі майна зоопарку, землі за цим не слідує і у жодному випадку не може бути. І щоб не думали, що на території зоопарку може бути якась приватна власність. Інвестор вкладе, скажімо, 30 млн, і це буде його власність", - сказав він.
При цьому Мазурчак відзначив, що Київський зоопарк сьогодні продовжується розвиватися. Зокрема, в його колекції зараз 2 тис. 900 експозиційних особин і приріст за останній рік - десь 400 особин. Планується і надалі створювати умови для збільшення колекції звіринця, але поки це проходитиме в межах існуючої території зоопарку. Разом з тим, за його словами, розглядається перспектива відведення ще додаткових територій для зоопарку для відкриття "літніх таборів", де тварин розводитимуть.
У той же час, слід зазначити, що вже кілька років зоопарк є джерелом постійних трагедій і конфліктів: з завидною періодичністю повідомляється про загибель тварин.
Серед "гучних" смертей була загибель крокодила Гоші, павича від розриву серця, верблюда від хвороби, слона Боя, якого, як стверджували в зоопарку, отруїли. Також у зоопарку помер амурський тигр Іван, а ще раніше білогрудий уссурійський ведмідь Ося.
Серед останніх смертей слід зазначити загибель 27 червня ц.р. уссурійського ведмедя. Раніше, 22 червня ц.р., в Київському зоопарку померла антилопа нільгау.
ЗМІ повідомляють, що за попередніми даними перевірки, протягом 2010 року в Київському зоопарку загинули 187 тварин, з яких 19 - ссавці, 75 - птахи, 93 - плазуни, риби і амфібії. У 2011-му році - 114 тварин, з яких 19 ссавців, 25 птахів, 70 плазунів, риб і амфібій. Причиною загибелі всіх цих тварин стали незаразні хвороби різної етіології, наприклад, діатез, серцева недостатність, анемія, запалення легенів та інші.