Кемерон пообіцяв заблокувати введення загальноєвропейського податку на фінансові транзакції
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон пообіцяв заблокувати ухвалення законопроекту про введення загальноєвропейського податку на фінансові транзакції, для чого потрібна згода всіх 27 країн блоку. При цьому він висловив готовність підтримати відповідаю ініціативу, якщо податок буде введений по всьому світу, повідомляє Reuters.
Він також додав, що влада Франції, яка разом з Німеччиною послідовно наполягає на введенні нового податку, воліє прийняти його в односторонньому порядку.
"Я не вважаю справедливою ситуацію, за якої ця норма діє в Євросоюзі, але відсутня в законодавстві інших країн, - заявив Кемерон. - Якщо решта членів міжнародного співтовариства не підтримає цю ініціативу, і ми її не підтримаємо".
6 січня 2012 р. Президент Франції Ніколя Саркозі висловив готовність продовжити роботу з введення нового податку, незважаючи на позицію Лондона.
"Якщо французам такий вже потрібний цей податок, ніщо їм не заважає ввести його в своїй країні", - зазначив британський прем'єр. Він також запропонував іншим європейським лідерам як альтернативу перейняти види банківських податків, що вже діяли в королівстві.
Податок на фінансові транзакції був запропонований Єврокомісією (ЄК) як засіб "справедливого розподілу фінансового навантаження від негативних наслідків глобальної кризи". Це перша спроба упорядкувати всі відповідні збори в рамках однієї всеосяжної системи.
Введення податку дозволить щорічно направляти до загальноєвропейського бюджету близько 55 млрд євро. При цьому, за прогнозами ЄК, він може уповільнити економічне зростання блоку в довгостроковій перспективі в діапазоні 0,53%-1,76% від ВВП. Ухвалення нової норми послідовно підтримують Франція і Німеччина, тоді як Лондон - найбільший в Європі фінансовий центр - знаходиться під могутнім тиском банківського лобі і рішуче виступає проти законопроекту.