Коронакриза найбільш сильно б'є по молоді
Кожен з шести молодих людей до 29 років у світі припинив роботу з початку пандемії COVID-19. При цьому ті, хто залишаються зайнятими, скоротили свій робочий час на 23%.
Про це йдеться в доповіді Міжнародної організації праці (МОП).
За даними доповіді, пандемія непропорційно зачіпає молодь, а суттєвий і швидкий ріст безробіття серед молоді, який спостерігається з лютого, зачіпає молодих жінок більше, ніж молодих чоловіків.
Пандемія завдає потрійний удар по молоді. Вона не тільки руйнує їх зайнятість, але також підриває освіту і професійну підготовку і створює серйозні перешкоди на шляху тих, хто прагне вийти на ринок праці або змінює роботу.
Рівень безробіття серед молоді у 2019 році склав 13,6%, що було вище, ніж в будь-якій іншій групі. У всьому світі налічувалося близько 267 млн молодих людей, не зайнятих роботою чи навчанням.
"Економічна криза із-за COVID-19 вражає молодь, особливо жінок, сильніше і швидше, ніж будь-яку іншу групу. Якщо ми не зробимо істотних і негайних дій для поліпшення їх становища, наслідки вірусу можуть залишатися з нами десятиліттями. Якщо їх талант і енергія відсунуті на другий план через брак можливостей чи навичок, це зашкодить всьому нашому майбутньому і зробить набагато більш важким відновлення кращої економіки після COVID", - сказав генеральний директор МОП Гай Райдер.
МОП також оновило оцінку скорочення робочого часу порівняно з четвертим кварталом 2019 року. За оцінками, в I кварталі 2020 роки було втрачено 4,8% робочого часу.
Як повідомляло РБК-Україна, Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння світової економіки на 3,0% у 2020 році, що набагато гірше, ніж під час фінансової кризи 2008-2009 років.