ua en ru

Щороку вбивають понад 100 тисяч християн, заявив представник Ватикану

Постійний спостерігач Святого престолу при ООН архиєпископ Сільвано Марія Томазі, який виступив у минулий понеділок в женевському відділенні Організації об'єднаних націй, висловив "глибоку стурбованість" у зв'язку з порушенням свободи віросповідання та постійними нападами на християнські громади в Африці, Азії і на Близькому Сході.

Католицький ієрарх навів шокуючі результати" розслідувань, згідно з яким "кожен рік понад 100 тисяч християн вбивають з причин, пов'язаних з їх віросповіданням".

Християн, зазначив архиєпископ Томазі, піддають примусовому вигнання, "їх культові будівлі знищують, а духовних лідерів піддають насильству і викрадають", як це нещодавно сталося з двома єпископами з сирійського міста Алеппо.

Багато хто з перерахованих вище діянь є, за словами представника Ватикану, "результатом фанатизму, нетерпимості, тероризму і дискримінаційних законів". Крім того, у деяких західних країнах, "де християнська присутність історично було невід'ємною частиною суспільства", посилюються тенденції "маргіналізації християнства у суспільному житті", ігнорується його соціально-історичний внесок, а релігійним громадам перешкоджають займатися навіть благодійною діяльністю".

Рада з прав людини при ООН, нагадав архієпископ, визнає, що релігія, духовність сприяють просуванню людської гідності і що християнство служить справжнього блага людства. У зв'язку з цим ватиканський дипломат перерахував деякі служіння католицької церкви - від освіти до медичної допомоги біженцям, які вона здійснює, уникаючи будь-якої дискримінації за расовими чи релігійними ознаками.

Архиєпископ Томазі завершив свій виступ, навівши слова Папи Франциска з послання з нагоди святкування 1700-річчя Міланського едикту: "Хай скрізь поважається право на публічне висловлення власної віри і нехай без забобонів буде прийнятий вклад, який християнство продовжує вносити в суспільство і культуру нашого часу". Міланський едикт, виданий римським імператором Костянтином, надав християнам і послідовників інших релігій право відкрито сповідувати свою віру.