Карантин в Україні послабили: що працює вже зараз
В деяких областях України ввели адаптивний карантин
Карантин в Україні послабили з 11 травня, таким чином уряд зняв частину обмежень, але і деякі з них залишив. Яка ситуація в Україні, далі в матеріалі РБК-Україна.
Що Кабмін дозволив:
- гуляти в парках і зонах відпочинку, парках, включаючи лісопаркові та прибережні зони;
- вуличні дитячі та спортивні майданчики (не в ТРЦ);
- салони краси, перукарні, манікюрні та педикюрні салони;
- оптову торгівлю непродовольчими товарами, в тому числі магазини в ТРЦ (крім розважальних та дитячих зон, фудкортов і кінотеатрів у ТРЦ);
- працювати адвокатам, нотаріусам, аудиторам, а також психотерапевтам;
- планові операції (їх дозволили робити ще 5 травня);
- продаж на винос в закладах громадського харчування (тільки ті заклади, які зареєстровані в Державному реєстрі потужностей операторів ринку харчових продуктів);
- відновлюють роботу історико-культурні заповідники та музеї, однак особливості їх відкриття і роботи будуть регулювати власники;
- літні майданчики кафе і ресторанів під відкритим небом,
- сервіси побутових послуг;
- кіно - і відеозйомки, репетиції в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх колективах (до 50 осіб і без глядачів)
Що залишається закритим:
- Фудкорти і зони розваг ТРЦ,
- Кінотеатри та театри,
- Метрополітен,
- Громадський транспорт без спецперепусток,
- Приміський, міжміський внутрішньообласний, міжобласний транспорт,
- Регулярне залізничне та авіасполучення,
- Спортзали, фітнес-центри,
- Університети, школи, дитячі сади.
Разом з тим, заборонено проведення масових заходів, переміщення групами більш ніж 2 людини, перебування в громадських місцях без одягнених маски або респіратора та осіб, які не досягли 14 років без супроводу дорослих. А також перебування на вулиці без документів, що засвідчують особу і самовільно залишати місця обсервації/самоізоляції.
Влади на місцях приймають рішення щодо пом'якшення карантину самі
Київ прийняв рішення про пом'якшення карантину з 12 травня, на день пізніше від усієї країни. Зокрема, в столиці Україні залишаються закритими ТРЦ, але почнуть відкривати установи, салони краси, магазини і дозволять прогулянки в парках. У зв'язку з цим запущені додаткові рейси громадського транспорту з житлових масивів ДВРЗ, Троєщина, Лісовий і Корчувате.
В режимі спецрейсів курсуватиме автобусний маршрут № 20 "Житловий масив Корчувате - станція метро "Площа Льва Толстого", автобусний маршрут № 33Т "ДВРЗ - станція метро "Чернігівська" і тролейбусний маршрут № 37-А "Станція метро "Лісова" - вулиця Миколи Закревського. "Поліклініка".
В Черкасах міська влада вирішила послабити карантин ще з 30 квітня. Тоді в МОЗ заявили, що ослаблення карантину в цьому місті може призвести до катастрофічних наслідків і пригрозив оцінку таким діям з боку правоохоронних органів. За підсумками Черкаський окружний адміністративний суд скасував рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради по послабленню карантину в місті.
В Дніпрі також вирішили послабити карантин раніше - 4 травня. У місті дозволили гуляти до частини зелених зон, дозволили роботу ремонтних майстерень, СТО, хімчисток і ринків. Основна умова роботи цих установ - наявність масок, рукавичок і використання антисептиків.
Однак, у Львові відклали відкриття перукарень, фітнес-центрів і салонів краси в зв'язку з зростанням кількості заражених коронавірусом. Рішення про послаблення карантину в місті приймуть 12 травня. У той же час в місті з 11 травня дозволили відвідувати парки, сквери і спортивні майданчики (для індивідуального заняття спортом). Також відновлена торгівля промисловою групою товарів (крім одягу та взуття).
Адаптивний карантин
У зв'язку з зростанням кількості нових випадків коронавірусу, в Чернівецькій та деяких районах Рівненської області ввели адаптивний карантин. Відстрочити послаблення карантину вирішили в Рокитнівському районі, у селі Зоря Рівненського району та у трьох селах Корецького району: Світанок, Щекичин і Невірків.
Адаптивний карантин - це строгі обмеження тільки в тих областях України, де зафіксовано найбільше інфікованих і немає можливості дозволити торгівлю і роботу у більшості організацій.