Канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи з доповіддю в Бундестазі, висловила підтримку внесенню змін до Лісабонської угоди, аби позбавляти права голосу країни, що значно перевищили визначені рівні дефіциту бюджету.
Напередодні майбутнього саміту ЄС канцлер Меркель заявила, що необхідно схвалити превентивні заходи для протидії майбутнім кризам. Після завершення програми допомоги ЄС для боротьби з борговою кризою в обсязі 750 млрд євро 2013 року, для охоплених цією кризою країн буде потрібен "юридично бездоганний" антикризовий механізм, передає Сіньхуа.
А.Меркель відзначила, що країни, що істотно перевищили припустимі рівні дефіциту, мають бути позбавлені права голосу, "а це можна буде зробити лише за умови зміни Лісабонського договору". Вона визнала, що "є дуже складним" добитися від 27 країн - членів ЄС згоди на ці зміни.
За повідомленням німецької газети "Вельт", голова Єврогрупи, прем'єр-міністр Люксембурга Жан-Клод Юнкер в інтерв'ю цій газеті відзначив: "Позбавлення порушників фінансових нормативів права голосу - це не конструктивний шлях, я відкидаю будь-які зміни в Лісабонській угоді з цього питання".
18 жовтня, під час зустрічі в м. Довілі президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Меркель досягли компромісу: Німеччина відмовиться від своєї початкової пропозиції про автоматичне застосування санкцій до країн, що значно перевищили показники з дефіциту, а Н.Саркозі погодиться на позбавлення порушників нормативів права голосу та підтримає ідею Німеччини про створення довгострокового антикризового механізму. Впродовж кількох днів консенсус Німеччини та Франції викликав багато критики й протестів у ЄС.