ua en ru

Калєтнік відклав розгляд відміни пенсійної реформи

Віце-спікер Верховної Ради України Ігор Калєтнік відклав розгляд законопроектів № 2934 та 2934-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення умов пенсійного забезпечення громадян" на прохання депутатів від опозиції.

За словами народного депутата від фракції "Удар" Павла Різаненка, вони попросили відкласти розгляд через те, що партії більшості не хочуть підтримувати законопроект від опозиції, а отже, жоден документ не набере необхідної кількості голосів депутатів.

Авторами документа № 2934 є народні депутати від "Батьківщини" Людмила Денісова, Андрій Сенченко, Олег Лукашук та Ірина Купрейчик., автором альтернативного законопроекту № 2934-1 - депутат від Партії регіонів Володимир Зубик.

Законопроект № 2934 пропонує надати право жінкам виходити на пенсію у 55 років та знімає обмеження права пенсіонера на врахування при розрахунку пенсії заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 р. періодом до 1 січня 2016 р.

Також документ передбачає застосовування в розрахунку пенсії та її перерахунку у зв'язку з набуттям додаткового стажу середню заробітну плату на одну застраховану особу в цілому по Україні за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Крім того, законопроект зменште розміри страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності та відновлює право на перерахунок пенсії для працюючих пенсіонерів у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, передбачається встановити для осіб, які у зв'язку з досягненням 35 років не мають права на сплату страхових внесків до Накопичувального фонду страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком - 5 років, та страховий стаж, що надає право на одержання мінімальної пенсії за віком - 20 років для жінок та 25 років для чоловіків. Для тих, хто не досяг 35 років, та зможе передбачити собі накопичення коштів, страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком встановлюється 15 років, а страховий стаж, що надає право на одержання мінімальної пенсії за віком - 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.

Також пропонується запровадити осучаснення пенсій після двох років з дня їх призначення із врахуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року перерахунку.