ua en ru

В Кабміні планують врегулювати тарифи на адмінпослуги Фонду держмайна

В Кабміні планують врегулювати тарифи на адмінпослуги Фонду держмайна Фото: Максим Нефьодов (kmu.gov.ua)

Уряд хоче ліквідувати додатковий податок, який сплачують громадяни

Уряд може дати доручення Фонду державного майна врегулювати тарифи для адміністративних послуг, які надаються громадянам в процесі оцінки нерухомого майна. Про це під час брифінгу повідомив перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, передає кореспондент РБК-Україна.

«Я б хотів почати з історії з появою посередників між оцінювачами (майна - ред.), нотаріусами і Фондом держмайна. Ця поява посередників, чомусь описується деякими співробітниками Фонду держмайна, мовляв, що «це майже прозоро». Я б хотів пояснити, що це не прозоро», - повідомив Нефьодов.

Він наголосив, що наразі існують певні маніпуляції в системі передачі інформації про оцінку нерухомого майна державі.

«У сфері оцінки майна - оцінювач, потім нотаріус, який перевіряє звіт, просто завантажує його на сайт Фонду держмайна. Це просто завантаження файлу. Будь-який, хто відправляв email-повідомлення і прикріпляв до нього вкладення, розуміє складність роботи. Відповідно, казати, що має з’явитись приватна структура, яка передає файл в державну базу - занадто. Це маніпуляція як з точки зору бізнес-процесу, так і з технічної точки зору», - додав він.

Нефьодов пояснив, що сьогодні приватні компанії-посередники фактично примусово зобов’язують громадян сплачувати гроші за технічні адмінпослуги.

«Законодавець передбачив такий механізм, що між державною базою даних та клієнтами з’являються приватні компанії. З точки зору бізнес-клімату, ми зацікавлені аби це не перетворювалось на здорожчанні операції для клієнтів. Адже це фактично додатковий податок. Ця операція, де-факто має примусовий характер та носить ознаки адмінпослуги. Ціни на неї мають врегулюватись законом, але цього нажаль не зроблено. З боку Міністерства економіки ми закликаємо ці тарифи максимально швидко врегулювати до економічно обґрунтованого рівня. По собівартості роботи, ціни по пересилці файлу мають бути в десятки разів менше, ніж вони є зараз», - наголосив посадовець.

За його словами, проблему може вирішити доручення Кабміну про фіксацію відповідних тарифів.

«Це має бути врегульовано наказом Фонду держмайна. Що може зробити Кабмін в цій ситуації - це доручити Фонду держмайна в оперативний термін затвердити ці тарифи та встановити принципи формування цих тарифів», - додав Нефьодов.

Нагадаємо, проект державного бюджету на 2019 рік, поданий Кабінетом міністрів до Верховної ради, передбачає надходження від приватизації в сумі 17,1 млрд гривень. На 2018 рік уряд вирішив підвищити план приватизації до 21,3 млрд гривень, але велика приватизація знову не почалася і за перші сім місяців року вдалося отримати лише 50 млн гривень.