У Кабінету міністрів Арсенія Яценюка є шанси домогтися реструктуризації боргу за зовнішніми позиками. Про це йдеться в статті "Навіщо хедж-фондам США дефолт в Україні".
"Незважаючи на те, що частина кредиторів України непохитна, їм все одно необхідна підтримка інших власників боргів і як мінімум 2/3 голосів по кожному документу", - сказав у коментарі аналітик Bank of America Merrill Lynch Вадим Храмов.
Автор статті вважає, що навряд чи хедж-фонди погодяться на умови, які необхідні Україні. "Найімовірніше, це буде якийсь компромісний варіант, і явно не самий вигідний для нас", - зазначив журналіст.
У статті зазначається, що головними власниками євробондів України є американські хедж-фонди, зокрема: Franklin Тempleton (майже 6,5 млрд дол.), Pacific Investment Management Company (PIMCO), Blackrock, Marathon Asset Management.
"Навколо Marathon і йому подібних фондів вже спалахували скандали. Один з найгучніших скандалів нашого століття - дефолт Аргентини в 2001 році, допущений за зовнішніми зобов'язаннями країни. Тоді більшість власників аргентинських держоблігацій погодилися обміняти їх на нові з 65% дисконтом. Але кілька кредиторів (у тому числі, Marathon) відмовилися йти на операцію. Так, один з фондів, що купив борг країни за 50 млн дол., вимагав від влади Аргентини повернути йому мільярд", - зазначає автор статті.
Зазначимо, що прийнятий вчора закон Кабміну №2898 "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом" дає уряду право вводити мораторій на виплати зовнішніх боргів. На думку фахівців, цей закон може посилити позицію міністра фінансів Наталії Яресько в переговорах про реструктуризацію зовнішнього боргу України.
"У нас немає зайвої валюти, вони зрозуміють, що наша ситуація серйозна і потребує вирішення цієї проблеми", - зокрема, сказала Наталя Яресько.
Мова йде про реструктуризацію близько 23 млрд дол. позикових ресурсів, що в результаті заощадить українському бюджету понад 15 млрд дол. у найближчі три-чотири роки. "В цілому, виплати тільки за валютним борговими зобов'язаннями протягом наступних чотирьох років складуть близько 30 млрд дол., включаючи обслуговування й повернення боргу", - пояснюється в статті.
Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада дала право Кабміну вводити мораторій на виплати зовнішніх боргів.