Кабмін незабаром може розглянути приватизацію "Укргазвидобування" і "Укртрансгазу", - джерела
Кабмін незабаром може розглянути питання приватизації двох основних дочірніх компаній "Нафтогазу України" ДК "Укргазвидобування" і ДК "Укртрансгаз". Про це пише газета "Дзеркало тижня. Україна" посилаючись на постанову, яка готується Кабміном.
Форми приватизації "Нафтогазу України" існують і обговорюються різні. Але основний тренд, за інформацією джерел газети, в тому, щоб дешево і швидко (краще, якщо вдасться, - за борги) приватизувати дві основні дочірні компанії "Нафтогазу України": "Укргазвидобування" і "Укртрансгаз".
Зокрема, видобувне і газотранспортне підприємства "Нафтогазу" спочатку перетворять у ПАТ - публічні акціонерні товариства (як це зробили з "Укрнафтою"), "а потім ідеологи, навіть не купуючи повного пакета акцій, будуть керувати на свій лад - без жодного контролю з боку держорганів і, тим більше, громадськості", пише газета.
Що стосується непрофільних активів ДК "Укргазвидобування" і ДК "Укртрансгаз", а це всі підприємства, створені за участю цих дочірніх компаній і які обслуговують їх, і санаторно-курортні комплекси по всій країні, і тисячі гектарів землі, то, як зазначає газета, вони можуть бути продані "за безцінь" "своїм", а потім задорого - "чужим"".
Крім того, зазначається, що частина головних ініціаторів приватизації "Нафтогазу" до непрофільних видів діяльності, наприклад, ДК "Укртрансгаз", відносить і 12 підземних сховищ газу (ПСГ; відповідно, і всі послуги, витрати і прибутки газотранспортного бізнесу з активною ємністю понад 30 млрд куб. м газу в рік).
"За такі "непрофільні" активи будь-яка європейська компанія, включаючи "Газпром", душу б продала кому завгодно... Тим більше що "Газпром" не приховував свого інтересу до українських "підземок", - пише видання.
У той же час, хто саме стане правонаступником прав на ДК "Укргазвидобування" і ДК "Укртрансгаз", а також їх "непрофільних" активів і в якому обсязі - питання поки що відкрите.
Нагадаємо, в березні 2012 р. голова правління "Нафтогаз України" Євген Бакулін заявляв, що реструктуризація "Нафтогазу" буде проведена в найкоротші терміни. 7 травня 2012 р. закон про реформування "Нафтогазу України" вступив в силу.