Набула чинності постанова Кабінету міністрів України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" № 442 від 10 вересня 2014 р., покликана скоротити витрати на утримання чиновницького апарату та зменшити корупційний фактор і тиск на бізнес.
Набула чинності постанова Кабінету міністрів України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" № 442 від 10 вересня 2014 р., покликана скоротити витрати на утримання чиновницького апарату та зменшити корупційний фактор і тиск на бізнес. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну.
"Ми заклали логічну цільову модель системи центральних органів виконавчої влади, які здійснюють контрольно-наглядові повноваження, у відповідності з кращими європейськими практиками. Над цими пропозиціями працювали, крім українських провідних експертів, представників Єврокомісії, Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, Американської торговельної палати та інших міжнародних організацій. Україна поступово перейде до світової практики, коли завдання інспектора - не накладення штрафу, а роз'яснення законодавства для мінімізації ризиків для життя і здоров'я людей", - прокоментував урядове рішення віце-прем'єр-міністр України - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.
Нагадаємо, що наприкінці серпня Гройсман презентував проведення першого етапу реформи центральних контролюючих органів - скорочення та оптимізацію. Так, з 56 центральних органів влади, які мають контрольні повноваження, залишаться 26 (скорочення - 51%), з 1032 контрольних функцій, що належать різним ЦОВВ, залишиться 680 (скорочення на 34%), скорочення штату по центральних апаратах ЦОВВ - з 2544 до 1440 ( 56%).
За словами Володимира Гройсмана, наступним кроком оптимізації контрольно-наглядових повноважень повинна стати підготовка положень про відповідні контрольно-наглядові органи.