Прем'єр-міністр Микола Азаров підписав техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) національного проекту "Олімпійська надія-2022". В остаточному варіанті ТЕО підготовка зимової Олімпіади-2022 обійдеться в 6,9 млрд дол, повідомляє видання "Комерсант-Україна".
За попередніми підрахунками, вартість підготовки до Олімпіади повинна була складати 10 млрд дол. Столицею ігор пропонувалося зробити Львів. Там планується провести змагання з хокею, керлінгу, ковзанярському спорту, фрістайлу, шорт-треку і фігурного катання. Змагання зі стрибків з трампліну, лижного двоєборства, біатлону, лижних гонок і сноуборду пройдуть в Тисовці (Львівська область), а з гірськолижного спорту - у Боржаві (Закарпатська область).
В остаточному варіанті вартість підготовки до Олімпіади склала 6,9 млрд дол. Як пояснив глава Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів, зміни були внесені при процедурі узгодження ТЕО з міністерствами і відомствами. Фінансування здійснюватиметься за рахунок державного та місцевих бюджетів, коштів приватних інвесторів і за допомогою змішаного державно-приватного фінансування.
Найбільш витратним є будівництво транспортної інфраструктури (1,77 млрд дол). З держбюджету на автодороги планується витратити 1,31 млрд дол, аеропорти - 100 млн дол, залізничну інфраструктуру - 360 млн дол. 710 млн дол передбачається затратити на будівництво спортивних об'єктів - львівської льодової зони (390 млн дол), сніжної зони Тисовця (120 млн дол), гірськолижної арени Боржави (200 млн дол). Ще 185 млн дол держкоштів будуть виділені на будівництво медіацентру.
За допомогою змішаного фінансування та за рахунок інвесторів будуть побудовані готелі (833 млн дол), окремий готель для представників МОК (160 млн дол) і олімпійські селища (365 млн дол). Цікаво, що на житло для журналістів планується витратити вдвічі більше, ніж для спортсменів, - 738 млн дол
Читайте також: У Львові розпочали підготовку до подачі заявки на проведення Олімпіади-2022
Владислав Каськів повідомив, що подавати заявку в МОК планується в другій половині 2014 р. "Основні роботи будемо проводити вже після підтвердження заявки в 2015 р. Шанси, що МОК обере Україна, дуже високі. До 2015 р. ми плануємо реанімувати діючі об'єкти інфраструктури та проводити переговори з інвесторами", - зазначив Каськів.