Кабінет міністрів затвердив порядок утворення, реорганізації чи ліквідації міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. Відповідну постанову, що була розроблена Міністерством юстиції в розвиток закону "Про центральні органи виконавчої влади", було ухвалено 20 жовтня на засіданні Кабінету міністрів. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лаврінович, передає прес-служба Мін'юсту.
Метою постанови, за словами міністра, стала необхідність унормувати неврегульовані в законодавстві питання, пов'язані із утворенням, реорганізацією чи ліквідації міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів.
Досі порядок ліквідації міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади регулювався постановою Кабінету міністрів від 1996 року. З урахуванням суттєвих змін законодавчого поля, що відбулися з того часу, ця постанова, за словами Лавриновича, не давала відповіді на ключові питання в процесі утворення чи ліквідації органів виконавчої влади.
Новою постановою Кабінет міністрів визначив механізм заходів щодо утворення, реорганізації або ліквідації міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади та їх територіальних органів. Зокрема, визначено послідовність дій з утворення та припинення діяльності юридичних осіб публічного права; їх правонаступництво; розмежування повноважень керівника органу виконавчої влади, що припиняється, та голови комісії з припинення такого органу. Визначено обсяг повноважень комісії з інвентаризації майна; порядок складення передавального акта, розподільчого або ліквідаційного балансу, передачі майна ліквідованого органу тощо.
Так, органи виконавчої влади утворюватимуться, реорганізуватимуться та ліквідуватимуться Президентом України за поданням прем'єр-міністра України.
Постановою Кабміну визначено права та обов‘язки органів влади у разі злиття, приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади, поділу чи перетворення, а також у разі ліквідації органу виконавчої влади.
Визначено, що орган виконавчої влади, щодо якого набрав чинності акт Президента України про його ліквідацію, продовжуватиме здійснювати свої повноваження до набрання чинності акту Кабінету міністрів щодо здійснення цих повноважень новоутвореним органом виконавчої влади.
Дія ухваленого порядку поширюватиметься на центральні органи виконавчої влади із спеціальним статусом та їх територіальні органи, крім випадків, коли конституцією та законами України, актами Президента України визначені інші особливості порядку їх утворення, реорганізації або ліквідації.