Система створюється з метою верифікації даних, отриманих від фізосіб при призначенні пільг та субсидій
Кабінет міністрів України прийняв постанову №168 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для побудови і забезпечення функціонування інформаційно-аналітичної платформи верифікації та здійснення інших заходів, пов'язаних з її впровадженням, та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".
Таким чином, уряд створив умови для проведення електронної перевірки інформації про призначення державних соціальних виплат. Для цього буде створено Аналітично-інформаційну систему електронної верифікації та моніторингу. Система створюється з метою верифікації даних, отриманих від фізичних осіб при призначенні, нарахуванні та/або здійсненні виплат пенсій, допомог, пільг, субсидій тощо.
Так, Кабмін уповноважив забезпечити належну підтримку, функціонування, адміністрування та супровід цієї системи державне підприємство "Головний проектно-виробничий і сервісний центр комп'ютерних технологій", що належить до сфери управління Міністерства фінансів.
"Ухвалення урядового розпорядження створює передумови для запровадження роботи електронної верифікації та моніторингу інформації щодо кінцевих отримувачів соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування", - зазначає прес-служба Кабміну.
Зазначимо, що кошти спрямовуватимуться на виконання робіт та послуг, пов'язаних із:
1) дослідженням ринку наявних технічних та програмних рішень щодо здійснення верифікації;
2) придбанням програмного забезпечення, на яке майнові права не передаються користувачеві;
3) установленням (інсталяцією) програмного забезпечення (програмних продуктів, інформаційних систем та комплексів, баз даних, веб-сторінок/ сайтів/порталів), подальшим його використанням, супроводженням та обслуговуванням (у тому числі шляхом навчання користувачів);
4) створенням системи технічного захисту інформації (з урахуванням видатків на їх атестацію) від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації та блокування доступу до неї шляхом здійснення організаційних і технічних заходів, впровадження засобів та методів технічного захисту інформації;
5) розробленням скорингових моделей та налаштуванням програмного забезпечення для їх функціонування;
6) розробленням алгоритмів та процедур непрямої оцінки реальних доходів фізичних осіб та налаштуванням програмного забезпечення для їх функціонування;
7) аутсорсинговими послугами третіх осіб для телефонної та фізичної верифікації.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України дозволив розкриття органами соцвиплати особистих даних громадян, які отримують соціальні виплати, за запитом Міністерства фінансів. Про це свідчить постанова №136 від 18 лютого 2016 року.