Кабмін затвердив новий порядок, який передбачає проведення держреєстрації іноземних інвестицій за 7 днів
Державна реєстрація іноземних інвестицій та її анулювання в Україні здійснюються в семиденний строк з дня подання іноземним інвестором документів. Про це сказано в постанові Кабінету міністрів №139 від 6 березня 2013 р., якою затверджено новий порядок держреєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій.
Згідно з документом, щоб здійснити процедуру, інвестор-заявник подає органу держреєстрації пакет необхідних документів. Орган держреєстрації протягом семи днів розглядає подані документи і приймає рішення про реєстрацію іноземних інвестицій або про відмову в їх реєстрації.
Іноземні інвестиції вважаються зареєстрованими, коли орган держреєстрації присвоює реєстраційний номер інформаційного повідомлення, а до журналу обліку вноситься відповідний запис. Перший примірник інформаційного повідомлення повертається заявникові як підтвердження факту держреєстрації іноземних інвестицій, другий - направляється в Мінекономрозвитку, третій - залишається у відповідному органі держреєстрації (Радміні Криму, облдержадміністрації, Київській та Севастопольській держміськадміністраціі).
Державна реєстрація іноземних інвестицій діє протягом всього періоду використання інвестицій. Якщо відбулася зміна власника, то здійснюється перереєстрація таких інвестицій, для чого скасовується попередня реєстрація та вживаються заходи по новій.
У разі вилучення (репатріації) іноземних інвестицій держреєстрація підлягає анулюванню. Для цього заявник подає органу держреєстрації письмове повідомлення про вилучення (репатріації) іноземних інвестицій, інформаційне повідомлення про проведену держреєстрації іноземних інвестицій та довідку територіального органу Міністерства доходів і зборів про сплачені іноземним інвестором в Україні податки.
Нагадаємо, в 2012 р. іноземними інвесторами було вкладено в економіку України 6 млрд 13,1 млн дол прямих інвестицій (акціонерний капітал). Обсяг ПІІ (акціонерний капітал) в Україну з початку 2012 р. збільшився на 8,2% і в кінці 2012 р. склав 54 млрд 462,4 млн дол. З країн ЄС внесено 42 млрд 979,3 млн дол. (78,9 % загального обсягу акціонерного капіталу), з країн СНД - 4 млрд 269 млн дол (7,8%), з інших країн - 7 млрд 214,1 млн дол. (13,3%).
Всього інвестиції в Україну надійшли зі 130 країн. До десятки основних країн-інвесторів української економіки увійшли: Кіпр, Німеччина, Нідерланди, Російська Федерація, Австрія, Великобританія, Віргінські острови, Франція, Швеція, Швейцарія. Десять основних країн-інвесторів забезпечили 82,3% від загального обсягу інвестування.
За основними видами економічної діяльності іноземних інвестицій вкладено: у промисловість - 17 млрд 166,7 млн дол. (31,5%), фінансову діяльність - 16 млрд 105,6 млн дол., торгівлю - більше 6 млрд дол. 11%) , сільське господарство - 800,7 млн дол. (1,5%).
Читайте також: Кабмін схвалив законопроект про заборону фінансових пірамід