Новий підхід визначає частоту перевірок залежно від ступеня ризику бізнесу
Кабінет міністрів України затвердив нові критерії визначення ступеня ризиків для перевірок бізнесу. Відповідні документи є у розпорядженні РБК-Україна
З урахуванням нових критеріїв при низькому ступені ризику у бізнесу перевірка буде проходити раз на п'ять років, при високому - не частіше одного разу в два роки. Ризик-орієнтований підхід передбачає проведення перевірок реальних ризиків діяльності бізнесу, а також визначення видів бізнесу, які є більш ризиковими і які є менш ризиковими. Зокрема, уряд буде акцентувати увагу на тих об'єктах, діяльність яких несе найбільші ризики.
Прийнятий ризик-орієнтований підхід до здійснення перевірок дозволяє:
Нові критерії визначення ступеня ризику впроваджуються для наступних сфер: освітня діяльність, що підлягає ліцензуванню, електронні довірчі послуги, криптографічний захист і технічний запис інформації, ядерна та радіаційна небезпека, містобудівна діяльність, будівництво об'єктів середнього і високого класу наслідків, промисловий вилов водних біоресурсів , оцінка відповідності вимогам технічних регламентів, використання об'єктів інтелектуальної власності, вивчення та використання надр.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерству економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) дозволили проводити планові перевірки туроператорів.