Уряд сформував базу даних інвестиційних проектів до 2014 р. загальною вартістю 1,1 трлн грн. Про це на засіданні Кабінету міністрів України заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"Шановні колеги, в рамках доручення Президента України, на основі програми торговельно-економічних реформ до 2014 р. сформовано базу даних інвестиційних проектів за напрямками: 125 стратегічно важливих галузевих і регіональних інвестиційних проектів загальною вартістю близько 200 млрд грн, 714 інвестиційних проектів за пріоритетними напрямами економічного і соціального розвитку вартістю близько 900 млрд грн. Під частина цих проектів ми будемо залучати кошти європейських, російських, світових, фінансових структур іноземних приватних інвесторів ", - підкреслив М.Азаров.
Він зазначив, що уряд має намір ініціювати і підтримувати в регіонах і галузях інвестиційні проекти за такими стратегічних проектів: розробка морських нафтогазових родовищ, "що дає можливість вийти на видобуток 10300 млн кубометрів природного газу і надходження до бюджету додатково близько 1 млрд грн на рік".
Також уряд має намір підтримувати налагодження серійного виробництва літаків АН-140 та АН-148, розробку і серійне виробництво турбореактивного двоконтурного двигуна АІ-28 для перспективних модифікацій літаків.
Крім цього, Кабмін буде підтримувати сферу сільськогосподарського машинобудування та технічне переоснащення тракторного виробництва на об'єднанні "Південмаш ім. Макарова", і будівництво комплексу з переробки і збереження сільськогосподарської продукції оптових ринків центральної, західної та південної частин України, що "дасть можливість ринковими методами регулювати ціни на внутрішньому ринку і посилити експортний потенціал вітчизняної сільськогосподарської продукції, особливо в умовах значного підвищення світового попиту".
Крім цього, за словами М. Азарова, уряд планує всіляко підтримувати розвиток металургійного комплексу, і зокрема провести заміну енергоємного виробництва сталі і прокату енергоефективного на ВАТ "Запоріжсталь" і "Донецький металургійний завод", що "значно знизить собівартість прокату для внутрішнього ринку, а це, перш за все, буде сприяти розвитку будівельної галузі та підвищить конкурентоспроможність металургійного виробництва".
Також Кабмін планує підтримати розвиток високих технологій - введення проекту з виробництва супутникової, навігаційної апаратури системи "ГЛОНАСС" і GPS в Харківському інституті радіотехнічних вимірювань.