Кабмін разом з Томбінським планує розглянути проект угоди про асоціацію з ЄС
Кабінет міністрів України сьогодні, 18 вересня, на своєму засіданні розгляне проект угоди про асоціацію з ЄС. Про це йдеться в порядку денному засідання уряду.
Також на засіданні буде присутній посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінський , з яким членом уряду планують спільно розглянути питання про підготовку до підписання проекту Угоди про асоціацію між Україною , з одного боку , та Європейським Союзом та його державами - членами, з іншого боку.
Крім того , Кабмін має намір розглянути питання про підписання Угоди між урядом України та урядом Китаю про техніко - економічне співробітництво.
Також буде розглянуто питання про чисельність Збройних Сил України на 2013 і 2014 рр. та про внесення змін до порядку планування, формування, розміщення та коригування державного оборонного замовлення, а також здійснення контролю за його виконанням.
Планується також розглянути питання про призначення довічних державних стипендій учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку служби екстреної медичної допомоги ( придбання медичного автотранспорту) для закладів охорони здоров'я.
Нагадаємо, європейські країни готові підписати УА з Україною за умови, що Київ виконає взяті на себе зобов'язання. Євросоюз не має наміру скорочувати перелік вимог, висунутих Україні для підписання угоди про асоціацію, однак готовий піти на компроміси. Янукович пообіцяв, що Україна виконає всі вимоги.
Останнім часом поповзли чутки, що Юлії Тимошенко дозволять виїхати на лікування до Німеччини.
Угода про асоціацію з Європейським союзом - це угода між Європейським союзом та державою, що не є членом ЄС, яке створює рамки для співробітництва між сторонами. Галузі співробітництва зазвичай зачіпають розвиток політичних, торговельних, соціальних, культурних зв'язків та зміцнення безпеки. Правова база для такої угоди була створена статтею № 217 Договору про функціонування Європейського союзу.
ЄС зазвичай укладає угоди про асоціацію в обмін на зобов'язання проведення політичних, економічних, торгових або судових реформ. В обмін на це асоційована держава може отримати безмитний доступ до деяких або всіх ринках ЄС, ринку сільськогосподарських продуктів і т. д., а також фінансову чи технічну допомогу. Угода про асоціацію може включати в себе угоду про вільну торгівлю між ЄС і третьою країною.
Угода про асоціацію має бути ратифікована усіма державами-членами ЄС.
В новітній історії такі угоди були підписані в рамках двох політик ЄС: Процесу стабілізації та асоціації та Європейської політики сусідства. Держави Балканського півострова беруть участь у першій. Друга політика поширюється на середземноморські держави і держави Східної Європи.