Кабмін дозволив використовувати технічний кисень для хворих на COVID
Кабмін дозволив використання технічного кисню для підтримки пацієнтів із COVID-19 за умови відповідності його показників медичному. Рішення ухвалене на тлі збільшення в Україні рівня госпіталізації хворих коронавірусом.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає прес-служба МОЗ у Facebook.
"Кабінет Міністрів України ухвалив розроблену МОЗ постанову, яка передбачає застосування технічного кисню для кисневої підтримки пацієнтів із COVID-19, якщо він повністю відповідає показникам якості кисню медичного. Рішення продиктоване метою збереження життя громадян, адже киснева терапія є одним з обов’язкових заходів у лікуванні пацієнтів із коронавірусною хворобою", - сказав Степанов.
Він зазначив, що сьогодні спостерігається збільшення госпіталізацій хворих на COVID-19, відтак, скоро в регіонах України можуть виникнути проблеми із забезпеченням ліжок киснем.
"Тому, не чекаючи колапсу, уряд йде на вимушену міру й готовий тимчасово використовувати кисень технічний за умови відповідності його критеріям кисню медичного, які будуть підтверджені лабораторно", - сказав міністр.
Степанов наголосив, що основні показники кисню технічного мають відповідати специфікації та методиці контролю основним показникам кисню медичного. Це має бути підтверджено відповідним сертифікатом (протоколом) аналізу, виданим акредитованою лабораторією з контролю якості.
Закуповувати й постачати технічний кисень до закладів лікування можна буде виключно після медичних досліджень, які засвідчать, що він повністю відповідає всім критеріям кисню медичного, пояснив міністр.
Згідно з постановою, постачатимуть технічний кисень до лікувально-профілактичних закладів ліцензіати з гуртової торгівлі медичними газами. Інформування Держлікслужби про отримувачів, обсяги та якість доставленого кисню також покладене на ліцензіата.
"У такий спосіб ми забезпечимо належний контроль якості технічного кисню, який поставляють до закладів охорони здоров’я, а також зможемо залучити ті підприємства, які не мають ліцензій на виробництво медичного кисню, до логістичного ланцюга щодо забезпечення наших громадян кисневою терапією. Таким шляхом йшли європейські країни", - пояснив очільник МОЗ.
Нагадаємо, головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко заявив, що у Дніпрі переповнені реанімації хворими з COVID-19, туди госпіталізують дуже багато важких пацієнтів. Тому боротьбі з коронавірусом почали навчати лікарів усіх спеціалізацій, включаючи навіть хірургів і травматологів.