Кабмін розширив завдання щодо інтеграції України до Євросоюзу
Уряд оприлюднив свою версію "списку Фюле" - переліку індикаторів, відповідність яким має дозволити підписати угоду про асоціацію України з Євросоюзом. У план увійшли далеко не всі вимоги Брюсселя, пише "Комерсант-Україна". У Кабміні відзначають, що частина відсутніх критеріїв знаходяться поза його компетенцією, а кілька рекомендацій, зокрема про розробку Виборчого кодексу, зовсім не планується виконувати, оскільки Київ вважає їх неприйнятними.
План першочергових заходів на 2013 р. щодо інтеграції України в ЄС, став відповіддю України на так званий "список Фюле" - 19 індикаторів готовності України до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Автором списку прийнято вважати комісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, а складений він на основі висновків ради глав Міністерств закордонних справ країн-членів ЄС від 10 грудня 2012 р.
За словами джерела в Кабміні, брав участь в розробці плану, уряд прийняв його, враховуючи результати дискусії з Фюле в ході його візиту в Україну 7-8 лютого. "Були суттєво розширені і деталізовані завдання, що стоять перед урядом", - пояснив співрозмовник.
У розпорядженні видання є перелік із 19 індикаторів, переданих Єврокомісією українського МЗС, які лягли в основу п'ятничного рішення уряду. Цей список дещо відрізняється від раніше публікувався експертами. 5 із 19 індикаторів присвячені необхідності подолати негативні наслідки минулих парламентських виборів, 3 - проблемі вибіркового правосуддя, 8 - проведення реформ.
Решта 3 індикатора вимагають від української влади співпрацювати з опозицією і громадянським суспільством, а також консультуватися з Брюсселем з приводу продовження судової реформи і покращення бізнес-клімату.
У плані Кабміну на 2013 р. містяться 10 з 19 індикаторів Єврокомісії. Уряд декларує готовність виконати четвертий блок "списку Фюле" (консультації і співпрацю з Брюсселем і опозицією) і половину пунктів третього блоку, присвяченого реформам. Найбільшу увагу приділено реформі системи управління державними фінансами, розподілу міжнародної допомоги, підготовці економіки та бізнес-спільноти до можливого вступу в силу зони вільної торгівлі з ЄС.
Крім того, в Кабміні заявляють про намір продовжити в 2013 р. реформу системи правосуддя, в тому числі ініціювати зміну Кримінального кодексу (КК), а також вживати заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією.
Читайте також: Президенти Польщі та Литви обговорили майбутнє підписання Україною СА з Євросоюзом