ua en ru

Кабмін пропонує ВР звільнити від ПДВ до 2020 операції боржника при реструктуризації його боргів

Кабмін пропонує ВР звільнити від ПДВ до 2020 операції боржника при реструктуризації його боргів Фото: Кабінет міністрів України

Законопроектом пропонуються зміни до Податкового кодексу

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді звільнити від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) тимчасово до 1 січня 2020 року операції платника податку-боржника з постачання товарів у процесі реструктуризації його фінансової заборгованості. Відповідний законопроект № 3556 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо реалізації положень закону"Про фінансову реструктуризацію" був зареєстрований в парламенті 30 листопада 2015 р.

Зазначається, що документом пропонується створення ефективного та дієвого механізму для проведення фінансової реструктуризації підприємств України.

Документом передбачається, що у разі постачання банками чи іншими фінансовими установами майна, отриманого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, базою оподаткування буде визначатися позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна.

Пропонується встановити звільнення від сплати ПДВ операцій банків та інших фінустанов з постачання майна, отриманого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно.

Також передбачається на період дії закону "Про фінансову реструктуризацію" встановити коригування фінансового результату до оподаткування на окремі доходи та витрати, які пов'язані із:

списанням податкового боргу, анулювання (прощення) та/або розстрочення (відстрочення) зобов'язань відповідно до положень підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу та закону "Про фінансову реструктуризацію";

розформуванням резервів внаслідок реструктуризації ним зобов'язань відповідно до закону "Про фінансову реструктуризацію", якщо оподаткування таких резервів регулюється нормами пункту 139.3 статті 139 Кодексу.

Відповідно до пояснювальної записки, у разі, якщо законопроект не буде прийнято, то більшість боржників підпадатиме під процедуру ліквідації відповідно до закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки не матимуть податкових стимулів, а матимуть лише податковий тягар, який буде стимулювати початок процедури банкрутства. Підкреслюється, що у результаті цього реальних грошових надходжень до бюджету від податкових зобов'язань (податкових боргів) таких боржників у зазначеній процедурі буде стягнуто у рази менше від загального розміру нарахованих податкових зобов'язань (боргів), у зв`язку з чим, після завершення процедури ліквідації такі податкові борги підлягатимуть списанню як безнадійні.

Нагадаємо, Кабмін пропонує ВРУ створення арбітражного комітету для підвищення ефективності розгляду спорів, що виникають під час процедури фінансової реструктуризації. Відповідний проект закону №3555 "Про фінансову реструктуризацію" був зареєстрований в ВР 30 листопада 2015 р.