У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий проект закону № 2327, яким пропонується створити в Україні Фонд гарантування страхових виплат за договорами страхування життя. Текст проекту закону "Про Фонд гарантування страхових виплат за договорами страхування життя" опублікований на офіційному сайті ВР.
Законопроект встановлює основи діяльності Фонду та регулює гарантії страхових виплат за договорами страхування життя; право на отримання гарантійних виплат і компенсаційних виплат; порядок здійснення виплат за рахунок коштів Фонду.
У разі настання неплатоспроможності страховика Фонд гарантує страхувальнику або вигодонабувачу відшкодування розміру страхової виплати чи викупної суми, передбаченої договором страхування життя, укладених після набуття чинності цього закону, але не більше максимального розміру гарантійних виплат.
Також, за рахунок коштів Фонду, гарантується забезпечення покриття активами страхових резервів за укладеними договорами страхування життя, що передаються від неплатоспроможного іншому страховику.
Органами управління Фонду є адміністративна рада та виконавча дирекція Фонду.
До складу адміністративної ради Фонду входити шість чоловік. Адміністративна рада Фонду формується шляхом делегування до її складу двох представників Кабінету міністрів, одного представника уповноваженого органу, а також трьох представників учасників Фонду, які обираються на зборах учасників Фонду шляхом рейтингового голосування.
Учасниками Фонду повинні стати страховики, які отримали ліцензію на здійснення страхування життя.
Джерелами формування майна Фонду є: вступні внески учасників Фонду; регулярні внески учасників Фонду; спеціальні внески учасників Фонду; пеня, що стягується з учасників Фонду за несплату або несвоєчасну сплату поточних внесків; доходи, отримані від інвестування коштів Фонду в державні цінні папери України; доходи, отримані у вигляді процентів, нарахованих Національним банком України за залишками коштів на рахунках Фонду, відкритих в Національному банку України; кредити і позики, залучені відповідно до законодавства; благодійні внески юридичних і фізичних осіб; кошти, отримані за програмами міжнародної допомоги; кошти, отримані від продажу майна ліквідованих учасників Фонду, в розмірі здійснених виплат; інші надходження.
Розмір вступного внеску пропонується встановити на рівні 20 тис. грн. Учасники Фонду будуть платити регулярні внески в розмірі 0,4% від суми страхових премій, отриманих учасником Фонду за відповідний період.