Міністерство юстиції розробило зміни до низки законів, якими пропонує посилити гарантії безпеки суддів. Зміни були схвалені на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів, повідомляє прес-служба Мін'юсту.
Пропонується внести зміни до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", "Про оперативно-розшукову діяльність" та Кримінального кодексу України.
Так, у законі "Про судоустрій і статус суддів" пропонується розширити перелік осіб, щодо яких можуть бути застосовані спеціальні заходи захисту. А саме, крім суддів до цієї категорії мають належати їх близькі родичі та члени сім'ї.
Також, законопроектом пропонується встановити заборону на розголошення відомостей про суддю органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями, особами, яким ці відомості стали відомі в процесі службової діяльності.
Судді надається право на забезпечення мобільними пристроями сповіщення про небезпеку, а також на обладнання житла протипожежної та охоронної сигналізацією за рахунок коштів державного бюджету.
Пропонується також розширити повноваження судових приставів щодо забезпечення громадського порядку в суді, в тому числі шляхом застосування спеціальних засобів, що використовуються при охороні громадського порядку.
У законі "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів" пропонується замінити поняття "працівник суду" на поняття "суддя, працівник апарату суду".
Передбачається, що прийняття зазначених законодавчих змін дозволить підвищити рівень забезпечення особистої безпеки суддів у зв'язку із здійсненням ними правосуддя.
Нагадаємо, 15 грудня 2012 року в Харкові у власній квартирі були виявлені обезголовлені тіла судді Трофімова, його дружини, сина, а також цивільної дружини сина.
Читайте також: Янукович вважає розкриття вбивства сім'ї судді в Харкові "справою честі" для всіх правоохоронних органів.