Узятим під варту пропонується дозволити отримувати бандеролі
Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України дозволити застосовувати технічні засоби для проведення огляду ув'язнених та їх речей, а також застосовувати спецзасоби та зброю до вагітних жінок. Про це йдеться в урядовому законопроекті № 2979 "Про внесення змін до закону України "Про попереднє ув'язнення" (щодо удосконалення окремих норм)", текст якого розміщений на офіційному сайті парламенту.
Так, згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує у статті 7 закону України "Про попереднє ув'язнення" надати право адміністрації установи попереднього ув'язнення застосовувати технічні засоби, у тому числі для проведення огляду осіб, які заходять на територію цих установ, а також для огляду посилок, передач та бандеролей, що надходять на їх адресу.
Також у зазначеній статті удосконалюється порядок виявлення та вилучення грошей, речей та інших заборонених для зберігання особами, взятими під варту, предметів та приводиться у відповідність до законодавства порядок їх обернення в дохід держави.
Доповнення до статті 8 закону упорядковує та спрощує порядок роздільного тримання різних категорій осіб, узятих під варту.
"Новелою цієї статті також є те, що розміщення осіб, узятих під варту, в камерах здійснюється з урахуванням їх особистості та психологічної сумісності", - йдеться у пояснювальній записці.
Крім того, у статті 9 закону розширені права осіб, узятих під варту. Зокрема надано право отримувати бандеролі. Конкретизовано, що вони мають право отримувати посилки, передачі та бандеролі без будь-яких обмежень.
Також у статті 12 закону усунуте таке поняття, як надання побачень не менше 3-х разів на місяць. У статті 14 закону виключені такі заходи заохочення, як збільшення тривалості прогулянки на одну годину (на практиці це неможливо забезпечити), дозвіл на додаткове придбання продуктів харчування і предметів першої необхідності в межах 25% на місяць від суми, передбаченої частиною першою статті 9 цього закону, та дозвіл на одержання додатково однієї посилки або передачі (придбання продуктів харчування і предметів першої необхідності, так само як отримання передач та посилок здійснюється без обмежень).
Крім того, у статті 18 закону доповнюється право адміністрації місця попереднього ув'язнення застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю до жінок з явними ознаками вагітності, осіб похилого віку або з вираженими ознаками інвалідності та неповнолітніх у випадку вчинення ними збройного нападу.
"Реалізація проекту закону позитивно вплине на діяльність установ попереднього ув'язнення та Державної пенітенціарної служби України в цілому у сфері дотримання законодавства щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина", - зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці.
Нагадаємо, 21 травня 2015 р. Верховна Рада України ухвалила у першому читанні закон про МВС , закон про національну поліцію та закон про муніципальну варту.