ua en ru

Кабмін пропонує передавати в оренду об'єкти тепло, - і водопостачання

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 9739 від 19 січня 2012 р. ініційований Кабінетом міністрів України про внесення змін до деяких законів України про особливості передачі в оренду або концесію об'єктів в сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності. Текст законопроекту опубліковн на офіційному сайті ВР.

Основною метою проекту Закону України є визначення правових, економічних та організаційних основ діяльності з передачі в оренду або концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності.
Також законопроект спрямований на створення сприятливих умов для залучення приватних інвестицій у сферу теплопостачання, водопостачання та водовідведення шляхом встановлення прозорих умов внесення інвестицій, закріплення гарантій їх повернення, забезпечення інформаційної прозорості проведення конкурсу, врегулювання відносин власності при виконанні умов договорів концесії і оренди, забезпечення можливості участі в конкурсі юридичних осіб - нерезидентів.
Крім того, законопроектом скасовується вимога про обов'язкове нотаріальне посвідчення договорів оренди чи концесії, що істотно зменшує витрати на їх укладення
Відповідно до законопроекту, орендар за згодою орендодавця має право передати в суборенду орендоване ним нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно, яке не використовується в здійсненні господарської діяльності у сферах теплопостачання, водопостачання і водовідведення, якщо інше не передбачено договором оренди. Видатки, необхідні для підтримання орендованого об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту і т.д.) і отримання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигід від його використання, здійснюються за рахунок орендаря і включаються до складу витрат орендаря. Витрати, пов'язані з поліпшенням орендованого об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), які зумовлюють збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта, здійснюються за рахунок амортизаційних відрахувань, а також за рахунок інших джерел, якщо це передбачено умовами договору, і відображаються як капітальні інвестиції, що включаються до вартості об'єкта оренди.