Тривалість тюремного ув'язнення буде залежати від розміру контрабанди
Кабінет міністрів України пропонує карати на строк від 3 до 15 років позбавлення волі за товарну контрабанду в залежності від її розмірів. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Війна за митницю: чому Гройсман хоче саджати за контрабанду товарів".
Зазначимо, чинний Кримінальний кодекс України передбачає позбавлення волі за контрабанду. Однак така відповідальність поширюється за контрабанду культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих і вибухових речовин, а також радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів. Кабінет міністрів пропонує додати до цього списку товарну контрабанду, виділивши її три типи - значну, у великих розмірах та особливо великих, що передбачено законопроектом, зареєстрованим у парламенті на початку липня.
Під значною мається на увазі контрабанда товарів, вартість яких у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (зараз це близько 8,5 тисяч гривень). До великих розмірів, згідно з проектом закону, пропонується віднести контрабанду на 34 тисячі гривень, особливо великих - 85 тисяч гривень.
За контрабанду товарів у значних розмірах уряд пропонує карати позбавленням волі на строк від трьох до семи років, а у великих розмірах - від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна, в особливо великих розмірах - від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією.
Разом з введенням кримінальної відповідальності за незаконну контрабанду товарів Кабінет міністрів пропонує передати підслідність таких справ від Служби безпеки органам Національної поліції.
Нагадаємо, на попередній парламентської сесії Рада не змогла включити до порядку денного проект щодо криміналізації контрабанди товарів.
Напередодні на засіданні уряду заявили, що з початку кампанії "Україна без контрабанди" з червня по серпень митні платежі зросли на 12,6 млрд гривень порівняно з аналогічним періодом 2017 року.