Кабінет міністрів України при підвищенні тарифів не враховує падіння рівня доходів населення. Такої думки дотримується лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.
"Як відомо, уряд готує восени чергове підвищення тарифів. При цьому ідеологи такої антисоціальної політики не враховують ні триваюче падіння рівня доходів населення, ні зростання неплатежів за послуги ЖКГ, що свідчить про те, що навіть нинішні тарифи багатьом українцям не по кишені", - заявив Медведчук.
Політик зазначає, що сама логіка підвищення цікава, оскільки найбільше тарифи збільшаться для тих, хто споживає мінімальну (до 100 кВт) і середню (від 100 до 600 кВт) кількість електроенергії. При цьому для заможних клієнтів, додав Медведчук, підвищать тариф по мінімуму - на 7 коп.
"І це незважаючи на те, що уряд добре поінформований: найбільш незахищені верстви населення вже зараз змушені заощаджувати електроенергію, через що її споживання в 2015-му знизилося на 4,5%", - зазначив він.
При цьому, як нагадує політик, основний виробник електроенергії в країні (понад 50% від загального виробітку) - держпідприємство НАЕК "Енергоатом" - продовжує нарощувати свої доходи.
"Але якщо виробництво електроенергії і так досить прибуткова справа, навіщо ще підвищувати тариф? Питання риторичне, оскільки яких-небудь виразних пояснень своїм антисоціальним рішеннями уряд не дає", - сказав Медведчук.
Крім цього, політик підкреслив, що з 1 жовтня квитанції за опалення збільшаться на 40%.
"Причому МОЗ та Мінрегіон вже отримали від Кабміну завдання (розпорядження № 809-р від 5 серпня) обґрунтувати зниження мінімальної температури в опалюваних приміщеннях з 18 до 16 градусів. Тут вже, як мовиться, коментарі зайві", - заявив Медведчук.