Кабмін планує розширити перелік пільгових ліків
МОЗ оприлюднив проект постанови Кабміну про розширення списку реімбурсіруемих препаратів
Кабінет міністрів України планує розширити перелік пільгових ліків. Про це йдеться в материале РБК-Україна: "Які ліки стануть безкоштовними для українців".
Так, на цьому тижні Міністерство охорони здоров'я оприлюднило проект постанови Кабміну про розширення списку реімбурсіруемих препаратів.
На думку МОЗ, перелік необхідно включити препарати для лікування хронічних захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки (amoxicillin, clarithromycin, metronidazole, omeprazole і ranitidine), депресії і депресивного синдрому (amitriptyline і fluoxetine). Крім того, безкоштовно отримуватимуть препарати вагітні для профілактики і лікування анемії у першому триместрі вагітності (ferrous salt і folic acid). Також МОЗ пропонує розширити двома препаратами список безкоштовних ліків для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями (losartan) і цукровий діабет (glibenclamide).
Відзначимо, що в пояснювальній записці до проекту постанови зазначено, що список реімбурсіруемих ліків буде розширено за рекомендацією уряду і за результатами пропозицій Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів МОЗ.
У відомстві розраховують, що прийняття такої постанови дозволить розширити сферу дії програми "Доступні ліки".
За даними аналітичної компанії "Бізнес-Кредит" (спеціалізується на консалтингу фармринку), за останній рік (жовтень 2016 року - вересень 2017 року) в Україні було продано 17,4 млн упаковок ліків, якими пропонується доповнити список реімбурсіруемих ліків, на суму близько 654,5 млн гривень.
Зазначено, що найбільше пропонованих до компенсації ліків було продано медикаментів для лікування хронічних захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки - 14,7 млн упаковок на 464,3 млн гривень. Крім того, для вагітних було продано 1,4 млн упаковок на 94,2 млн гривень, пацієнтів з депресією і депресивним синдромом - 0,6 млн упаковок на 16,8 млн гривень, серцево-судинних захворювань - 0,4 млн упаковок на 66,5 млн гривень і діабет - 0,3 млн упаковок на 12,7 млн гривень.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за даними МОЗ, українці, в рамках держпрограми "Доступні ліки", вже отримали 11 млн рецептів, за якими аптекам з держбюджету було компенсовано більш 306 млн гривень.