ua en ru

Уряд скасував для бізнесу печатки під час подачі документів до органів держвлади

Уряд скасував для бізнесу печатки під час подачі документів до органів держвлади Фото: Кабмін скасував для бізнесу друку при подачі документів (facebook.com)

Крім того, скасовується обов’язок дублювання електронних документів на папері

Кабінет міністрів України у четвер, 10 травня, схвалив постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України", яка скасовує необхідність проставлення відбитку печатки на документах під час подачі до органів державної влади, а також скасовує обов’язок дублювання електронних документів на папері. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Міністерство нагадує, що законом від 23 березня 2017 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями" скасовано обов’язок використання печаток на документах суб’єктів господарювання та передбачено адміністративну відповідальність посадових осіб держорганів за вимогу у суб’єктів господарювання наявності відбитку печатки на офіційному документі.

Крім того, чинне законодавство містить норми, які не відповідають сучасним пріоритетам щодо розвитку електронних комунікацій та є невиправдано обтяжливими для бізнесу. Як наслідок, виникла необхідність аналізу та перегляду законодавства.

"Тому Мінфін розробив постанову, яка скасовує вимоги використання печаток суб’єктами господарювання (незалежно від їх наявності) під час надання інформації на запит Держфінмоніторингу; надсилання запитів суб’єктами первинного фінансового моніторингу до державних органів, державних реєстраторів; ведення реєстру фінансових операцій. Цією ж постановою скасовується необхідність дублювати на паперовому носії документів, складених в електронній формі", - відзначили у міністерстві.

У Мінфіні очікують, що прийняття цієї постанови приведе до зменшення затрат часу та коштів суб’єктів господарювання та забезпечить розвиток інформаційних ресурсів.

Нагадаємо, Кабмін на засіданні 10 травня ухвалив пакет рішень, спрямованих на спрощення умов ведення бізнесу. Зокрема, в Україні впроваджується ризик-орієнтований підхід у діяльності інспекційних органів.